קרן הננוטכנולוגיה הרוסית Rusnano מקימה מפעל לאלקטרוניקה פלסטית בהשקעה של 700 מיליון דולר

18 ינואר, 2011

הכוונה היא להקים את המפעל הגדול בעולם לייצור רכיבי אלקטרוניקה פלסטית. סוכנות הננוטכנולוגיה הרוסית מעוניינת גם להעביר טכנולוגיות ננו ישראליות לרוסיה

הכוונה היא להקים את המפעל הגדול בעולם לייצור רכיבי אלקטרוניקה פלסטית. סוכנות Rusnano גם מעוניינת להעביר טכנולוגיות ננו ישראליות לרוסיה

אלקטרוניקה והייטק רוסיה
מנכ"ל Rusnano ושר החוץ לשעבר של רוסיה, אנטולי צובאיס

הסוכנות הרוסית לננוטכנולוגיה (Rusnano) בניהולו של מיכאיל צ'ובאייב, לשעבר שר החוץ הרוסי, מקימה מפעל לייצור שבבים פלסטיים ברוסיה.

היום הודיעה Rusnano שחתמה על הסכם לביצוע פרוייקט משותף בהיקף של 700 מיליון דולר עם חברת Plastic Logic מקליפורניה, הנחשבת לאחת מהחברות המובילות בתחום האלקטרוניקה על-גבי חומרים פלסטיים (Plastic Electronics).

במסגרת הפרוייקט שתי השותפות יבנו בעיר זלנוגרד ברוסיה את מפעל ייצור שבבי הפלסטיק הגדול בעולם.

על-פי ההסכם, השקיעה Rusnano כ-150 מיליון דולר במניות Plastic Logic, ותבצע השקעות המשל בפרוייקט. במקביל, תבצע קרן ההון סיכון Oak Investment Partners השקעה נוספת של 50 מיליון דולר בפרוייקט.

ישראל על הכוונת

לסוכנות הממשלתית פעילות גם בשוק הישראלי. במהלך 2010 החליטה ממשלת רוסיה להקים קרן הון סיכון בהיקף של 100-200 מיליון דולר, אשר תבצע השקעות בחברות ננו-טכנולוגיה ישראליות. הכוונה היא לבצע השקעות בהיקף של 3-8 מיליון דולר בחברות ננו-טכנולוגיה ישראליות.

למרות שמדובר בהזרמת הון משמעותי לתעשיית הננו הישראלית המשוועת להשקעות, מטרתה העיקרית של Rusnano היא להעביר טכנולוגיות ישראליות לרוסיה. במסמכי המכרז שפירסמה ממשלת רוסיה לניהול הקרן, נכתב במפורש כי "מטרת הקרן היא להשקיע בחברות ישראליות ורוסיות בשלבי פיתוח מתקדמים, שיש פוטניצאל להעברת חלק מפעילותן (ייצור, מחקר ופיתוח ועוד) לתחומי הפדרציה הרוסית".

סוכנות Rusnano הוקמה בשנת 2007 על-ידי חוק פדרלי במטרה לפתח ידע מדעי בתחומי הננו-טכנולוגיה ולתמוך בהקמתן של תעשיות מוכוונות ננו-טכנולוגיה ברוסיה. כדי להשיג מטרה זו, היר קיבלה תקציב ממשלתי בהיקף של 5 מיליארד דולר. מנהל הסוכנות כיום הוא אנטולי צ'ובאיס, לשעבר שר החוץ של רוסיה. לדבריו, "המימון לתחום הננו בעולם הגיע השנה להיקף של יותר מ-15 מיליארד דולר. על פי ההערכות, ב-5 השנים הקרובות תניב הננוטכנולוגיה מכירות בהיקף של יותר מ-2 טריליון דולר. עבור רוסיה זו הזדמנות נפלאה להובלה גלובלית בתחום".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רכיבים