האייפון-5 צפוי לצאת לשוק בקיץ 2011. מי ייצר אותו?

23 ינואר, 2011

אפל בחרה ברוב קבלני המשנה שייצרו עבורה את הטלפון החדש, אייפון-5. מעניין לציין שבידיעה שהתפרסמה בעיתון סיני מוזכרת פוקסקון רק כיצרנית האוזניות. בתוך כך הופצו ברשת שרטוטים גנובים של המכשיר החדש

מעניין לציין שבידיעה שהתפרסמה בעיתון סיני מוזכרת פוקסקון רק כיצרנית האוזניות

אלקטרוניקה והייטק אייפון 5
שרטוטים גנובים של אייפון-5, או קמפיין תקשורתי מתוכנן?

לפי ידיעה שהתפרסמה בשבוע שעבר בעיתון הסיני דיילי טיימס צ'יינה, מכשיר האייפון-5 החדש של אפל צפוי לצאת לשוק בקיץ 2011, בעוד מספר חודשים. בידיעה שנפוצה כברק באתרי החדשות האלקטרוניים, נמסר שכבר נחתמו חוזים עם מספר יצרנים.

מהידיעה עולה שחברת פוקסקון, קבלנית המשנה הגדולה בעולם, תייצר את האוזניות במקום חברת Foster היפנית, שההצעה שלה היתה יקרה יותר בעקבות שינויים בער המטבע היפני. זהו פרט מעניין, שכן פוקסקון התפרסמה בין השאר כקבלנית הייצור הראשית של מכשירי האייפון הקודמים. היא אפילו סיבכה את סטיב ג'ובס בעקבות ידיעות על יחס נוקשה לעובדים בקווי הייצור של האייפון.

חברת Foxlink תייצר את המחברים של האוזניות. היצרניות הוותיקות של המעגל המודפס של אייפון, Compeq Manufacturing ו- Unimicron Technology ייצרו גם הפעם את המעגל המודפס של האייפון-5. אליהם מצטרפת יצרנית נוספת, Gold Circuit Electronics, בעקבות קושי של היצרניות הוותיקות יותר לספק את הכמות הצפויה.

ההערכה היא שחברת Epistar תייצר את כל החלקים הקשורים ל-LEDs, בעקבות הסכם שחתמה עם חברת טויוטה, אשר מעניקה לה גישה אל הטכנולוגיות של Toyoda technologies.

חברת אפל לא התייחסה לידיעה. היא גם לא התייחסה לידיעה אחרת שהופצה בסוף השבוע ברשת, שבה מופיעים צילומים מחתרתיים של שרטוטי האייפון-5. האתר Mygadgetnews הפיץ תמונות באיכות ירודה של שרטוטי האייפון-5, אשר להערכתו צולמו בסתר על-ידי עובד מתוסכל שרצה לפגוע בחברה. כאן כדאי להזהיר: ייתכן שאלה שרטוטים אותנטיים (אולם כלליים מאוד) – אבל מצד שני – זוהי גם טכניקה נופצה מאוד ברשת לייצר באזז מסביב למוצרים חדשים העומדים לצאת לשוק. יצרניות תוכנה מתמחות בה כבר 20 שנה כמעט…

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת