שת"פ ישראל וסוכנות החלל האירופית (ESA)

30 ינואר, 2011

ההסכם מאפשר לתעשיות חלל ישראליות המזוהות עם התעשיות הביטחוניות, כמו רפאל והתע"א, להתמודד ישירות על פרוייקטים של סוכנות החלל האירופית

תעשיות חלל ישראליות המזוהות עם התעשיות הביטחוניות, כמו רפאל והתעשייה האווירית, יוכלו להתמודד ישירות על פרוייקטים של סוכנות החלל האירופית

אלקטרוניקה והייטק ונוס
שרטוט תלת-מימדי של הלוויין הישראלי-צרפתי Venus

אתמול (יום א') נחתם הסכם ראשון לשיתוף פעולה בחלל מטרות שלום בין ישראל לבין סוכנות החלל האירופית (ESA).

מטעם ישראל חתם על ההסכם מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, ד"ר צבקה קפלן, ומטעם ESA חתם על ההסכם מנכ"ל הסוכנות, ז'אן ז'אק דורדיין.

במסיבת עיתונאים שנערכה במהלך כנס החלל הבינלאומי על-שם אילן רמון על-ידי מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל ומשרד המדע והטכנולוגיה, הסביר דורדיין שבפועל קיים שיתוף פעולה בין תוכניות חלל אירופאיות לבין התעשייה הישראלית. "יש הרבה מאוד מוצרים ישראלים על הלוויינים שלנו".

שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, אמר שההסכם מאפשר לקיים שיתופי פעולה מדעיים אשר יביאו להבשלת פרוייקטים טכנולוגיים משותפים. גורמים בכירים במשרד המדע הסבירו שחשיבותו המרכזית של הפרוייקט בשלב הראשון היא בכך שהוא מאפשר לתעשיות חלל ישראליות, המזוהות לעתים רבות עם התעשייה הביטחונית, להתמודד במכרזים של סוכנות החלל האירופית לאספקת מוצרים ורכיבי חלל.

כיום מתנהלים מספר פרוייקטים מרכזיים בשיתוף פעולה ישראלי-אירופי, בהם פרוייקט הלוויין ונוס הישראלי-צרפתי, פרוייקט גלילאו בו משתתפות חברות ישראליות ופרוייקט לוויין משותף ישראלי-איטלקי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית