אפקט הסמארטפון: Powerchip יוצאת מתחום זיכרונות ה-DRAM

7 פברואר, 2011

כל כושר הייצור בתחום ה-DRAM יועבר לידי Alpida היפנית. זו ניתקעה בלא רכיבים למחשבים אישיים לאחר שצמיחתם המהירה של שוקי הסמארטפונים והטאבלטים אילצו אותה להפנות את כל כושר הייצור של מפעליה בהירושימה לתחום ה-Mobile DRAM

כל כושר הייצור בתחום ה-DRAM יועבר לידי Alpida היפנית, שניתקעה בלא רכיבים למחשבים בעקבות צמיחת שוק הסמארטפונים והטאבלטים

הייטק זיכרונות
מפעל הייצור של Powerchip בטאיוואן

השינויים הטכנולוגיים בשוק מוצרי הצריכה בשנת 2011 מתחילים להשפיע על היערכות היצרנים.

לאחרונה הודיעה חברת  Powerchip Technology מטאיוואן על הפסקת ייצור מוצרי מדף בתחום זיכרונות ה-DRAM, והעברת כל קיבולת הייצור שלה לידי חברת Elpida Memory היפנית. בעקבות ההסכם, יימכרו הזיכרונות תחת שם המותג של Elpida.

קיבולת הייצור של Powerchip כיום היא 80,000 פרוסות סיליקון בחודש המכילים שבבי DRAM בטכנולוגיה שנירכשה מ-Alpida. על-פי ההסכם, תפסיק Powerchip למכור זיכרונות DRAM וכל כושר הייצור שלה בתחום ישווק כמוצרים של Alpida.

המניע המרכזי להסכם שיתוף הפעולה הוא צמיחתו המהירה של שוק הסמאטרפונים והטאבלטים. מוצרים אלה הם צרכנים רעבתיים של זיכרונות DRAM חסכוניים באנרגיה, ואילצו את Alpida להפנות את כל כושר הייצור שלה ממפעלי הייצור הממוקמים בהירושימה, לתחום ה-Mobile DRAM. ההסכם עם Powerchip מעניק לה את תוספת הייצור הדרושה של זיכרונות DRAM למחשבים, ויאפשר לה פהסיק את האלוקציה שנאלצה לנקוט בה בחודשים האחרונים.

מבחינת Powerchip ההסכם חשוב להשלמת תהליך שינוי המודל העיסקי: החברה המעסיקה כיום כ-4,300 עובדים, מתכננת לשנות את אופי עסקיה ולהתפתח ב- Foundry Model – מפעל המספק שירותי ייצור לפי דרישה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טאבלט וסמארטפון , סמיקונדקטורס