בעקבות תביעת אפקון – עוקלו כספי תדיראן טלקום

7 פברואר, 2011

הצו הוצא לאחר שאפקון הגישה תביעה נגד תדיראן טלקום בהיקף של 5 מיליון שקלים על נזקים שניגרמו לחברה הבת TBSI. הבעלים של תדיראן טלקום מסרו שהם מחפשים קונה או משקיע

בית המשפט המחוזי מרכז שבפתח-תקווה הטיל צו עיקול בהיקף של 3.77 מיליון שקל על כספים המגיעים לחברת תדיראן טלקום, לטובת המפיצה שלה בישרל, חברת TBSI, הנמצאת בבעלות אפקון.

הצו הוצא לאחר שאפקון הגישה תביעה נגד תדיראן טלקום בהיקף של 5 מיליון שקלים על נזקים שניגרמו ל-TBSI עקב חוסר אספקת מערכות מתוצרת תדיראן. חברת TBSI הינה מפיצה בלעדית של מערכות תקשורת מתוצרת תדיראן טלקום, ובמסגרת התביעה היא דורשת ביטול של הבלעדיות, כדי שתוכל להזמין מוצרים מספקיות אחרות. הסכסוך בין החברות פרץ לאחר שתדיראן טלקום נלקעה לקשיים ולא ייצרה עבור TBSI את המוצרים שהתחייבה.

תדיראן טלקום פועלת מרחוב הסיבים בפתח-תקווה ומייצרת מכשירי טלפון דיגיטליים ומרכזיות IP ארגוניות לשירותי טלפוניה. המפיצה הבלעדית שלה בארץ היא חברת TBSI, שבעבר היתה חטיבת ההפצה הישראלית של תדיראן טלקום וכיום נמצאת בבעלות אפקון. מוצרי תדיראן הם המוצרים המרכזיים ש-TBSI משווקת בישראל.

בעבר היתה תדיראן טלקום חלק מחברת תדיראן תקשורת, שהתפרקה בשנים האחרונות לחלקיקים שונים. בשנת 2004 רכשה חברת אפריקה ישראלי השקעות, שבבעלות לב לבייב, את חטיבת תדיראן טלקום ב-18 מיליון דולר. לאחרונה פורסמו ידיעות לפיהן מכרה אפריקה ישראל 50% ממניותיה בתדיראן טלקום למשקיעים שזהותם לא פורסמה.

מתדיראן טלקום נימסר שבעלי החברה מעמידים אותה למכירה  או מחפשים משקיע להמשך פעילות החברה. "החברה ממשיכה בפעילות עסקית בארץ ובעולם. החברה היא יצרנית ישראלית בולטת בשוק הטלקום העולמי עם ותק של חמישים שנה ומוצריה משמשים את המגזר העסקי והציבורי כפתרון טלקום בטכנולוגיית IP המתקדמת בעולם.

"תדיראן טלקום פרושה ב-40 מדינות ברחבי העולם באמצעות רשת הפצה ותיקה ואמינה. בין שאר הפעילויות של החברה ניתן למנות חברת בת של תדיראן טלקום הפועלת בארה"ב עם מאזן חיובי וחוזים ארוכי טווח עם הממשל האמריקני. לחברה הבת פעילות ריווחית בסין עם השותפה צ'יינה טלקום בתחום התחבורה והאנרגיה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת