מערכת חץ-2 השלימה בהצלחה ניסוי יירוט מלא שבוצע בארה"ב

22 פברואר, 2011

המערכת גילתה טיל מטרה ששוגר מפלטפורמה ימית מול החוף המערבי של ארצות הברית. נתוני המטרה חושבו, הוכנה תוכנית הגנה וההוראות שודרו למיירט חץ אשר השמיד את המטרה. הניסוי בוצע בשיתוף עם הסוכנות האמריקאית להגנה בפני טילים

המערכת גילתה טיל מטרה ששוגר מפלטפורמה ימית מול החוף המערבי של ארצות הברית. נתוני המטרה חושבו, הוכנה תוכנית הגנה וההוראות שודרו למיירט חץ אשר השמיד את המטרה

הייטק טיל חץ
שיגור חץ-2 בניסוי שנערך בארה"ב

מערכת חץ-2 ליירוט טילים השלימה היום ניסוי יירוט מלא של טיל מטרה ששוגר אליה. הניסוי בוצע על-ידי מינהלת "חומה", הפועלת במסגרת מפא"ת במשרד הביטחון ביחד עם הסוכנות האמריקאית להגנה בפני טילים (MDA).

בניסוי נבדקה בהצלחה פעילות מערכתית מלאה של טיל חץ משופר. זהו הניסוי ה-18 של מיירט ממשפחת טילי ה"חץ".  הניסוי בוצע משדה ניסויים אמריקאי בחוף המערבי של ארה"ב.

ניסוי משלים

בניסוי זה נבחנו יכולות חדשות המאפשרות למרכיבים הקיימים של מערכת הנשק להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על מדינת ישראל . זהו ניסוי משלים לניסוי המוצלח שהתקיים בישראל באפריל 2009, והוכיח את המרכיבים החדשים שנוספו למערכת הנשק.

טיל המטרה שוגר מפלטפורמה ימית בלב האוקיאנוס השקט לכיוון החוף. המערכת, שעבדה בתצורתה המבצעית, גילתה את האיום בעזרת מכ"ם "אורן ירוק", העבירה את נתוני האיום למרכז ניהול הירי אשר חישב את תוכנית ההגנה. התוכנית הועברה למשגר אשר שיגר את מיירט הניסוי. המיירט ביצע בהצלחה את כל שלבי הטיסה, רכש את המטרה והשמיד אותה בנקודה הייעודה.

הקבלן הראשי לפיתוח מערכת ה"חץ" הינו מפעל מל"מ של התעשייה האווירית בשיתוף אלתא שפיתחה את מכ"ם "אורן ירוק" , תדיראן מערכות שפיתחה את מרכז ניהול הירי "אתרוג זהב" וחברת בואינג שהשתתפה בתהליך ייצור מרכיבים במיירט ה"חץ".

שר הביטחון אהוד ברק אמר שהניסוי המוצלח הוא "ציון דרך חשוב במאמץ שמערכת הביטחון משקיעה בפיתוח מערכת הגנה אקטיבית ורב-שכבתית. זה מצטרף להצלחת כיפת ברזל בשבוע שעבר. אזרחי מדינת ישראל יכולים להתגאות בכך שישראל היא המדינה המובילה בעולם בתחום ההגנה הרב שכבתית מפני טילים".

בתמונה למטה: סכימה גרפית של מהלך הניסוי.

אלקטרוניקהו הייטק חץ-2

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית