משה ינאי, ממובילי תעשיית האחסון העולמית, מצטרף ל-Axxana

23 פברואר, 2011

ינאי נחשב לאגדה בעולם האחסון: טביעת ידו מורגשת בכמעט כל הטכנולוגיות החדשות לאורך ההיסטוריה של התעשייה, מאז שהחל את דרכו בשנות ה-70 באלביט ועד שהמציא את הטכנולוגיה שבנתה את חברת EMC ולאחר מכן הוביל את התחום ביבמ העולמית

ינאי יסייע בהגדרת האסטרטגיה של החברה עבור מערכת גיבוי

משה ינאי, הנחשב לאחת מהאגדות הטכנולוגיות של תעשיית אחסון הנתונים בעלם, הצטרף לדירקטוריון חברת Axxana מתל-אביב. תפקידו יהיה לסייע בהגדרת האסטרטגיה והטכנולוגיה של החברה.

ינאי אמר שהתרשם עמוקות מטכנולוגיית ההתאוששות (Disaster Recovery) של החברה, והוא מעוניין לסייע לה להשתלב בשוק. "הרבה חברות טוענות שהן פיתחו טכנולוגייה אחסון מהפכנית, אבל Axxana באמת עשתה את זה".

ינאי נחשב לאגדה בעולם האחסון, מפני שטביעת האצבעות שלו מורגשת בכמעט כל הטכנולוגיות החדשות לאורך ההיסטוריה של התעשייה. הוא החל את דרכו בשנות ה-70 באלביט כאשר השתמש בדיסקים של מיני-מחשבים לבניית מערכות אחסון עבור מחשבים מרכזיים של יבמ. לאחר מכן פיתח מערכות אחסון גדולות עבור Nixdorf  ובשנות ה-80 הצטרך לחברת EMC והיה אחראי על הצוות שפיתח את מערכת האחסון Symmetrix.

למעשה, המחלקה שניהל החלה כמחלקה עם עובד אחד בלבד, והתפתחה לחטיבה המעסיקה 3,500 עובדים תחת הנהלתו. מאוחר יותר הוא ייסד את חברת XIV שנירכשה על-ידי יבמ ב-2008, ושימש בתפקיד IBM Fellow עד שפרש מיבמ בשנה שעברה. משה ינאי רשם יותר מ-40 פטנטים בתחומי האיחסון.

חברת Axxana מפתחת טכנולוגיות התאוששות מאסונות בלא הפסדי מידע. המערכת של החברה, Phoenix System, מבוססת על טכנולוגיה ייחודית בשם Enterprise Data Recording. המוצר פותח בשיתוף פעולה עם EMC ומשולב במערכת RecoverPoint של EMC. לפני שנתיים קיבלה החברה את מדליית הכסף לפרס מוצר השנה של Storage Magazine.

אלקטרוניקה הייטק גיבוי והתאוששות
מערכת ההתאוששות Phoenix עם מכסה פתוח
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , כללי