אקספאנד נטוורקס שילמה פיצויים למפיץ הסיני שלה

27 פברואר, 2011

חברת CTA דרשה תשלומים עבור שירותי פיתוח עסקי למוצרי אקספאנד בשוק הסיני בשנים 2005-2006. כעת מתחיל השלב השני במאבק: תשלום על מכירות אקספאנד בסין מאז מרץ 2007

על-פי התביעה: אקספאנד סירבה לשלם למפיץ תמורת שירותי פיתוח עסקי שביצע עבורה בסין מאז שנת 2005

חברת ההפצה הסינית ChinaTotalAccess הודיעה כי ניצחה במשפט הארוך שהתנהל בינה לבין חברת אקספאנד (Expand Networks) הישראלית, בגין הפרת חוזה למתן שירותי הפצה ופיתוח עסקי. לאחרונה קבע בית המשפט בבייג'ין שאקספנאנד הפרה את חוזה ההתקשרות עם CTA, וצריכה לפצות אותה על הוצאותיה ועל ונזקים שנגרמו לה.

אלקטרוניקה הייטק סין
אבזרי האצת התקשורת של חברת Expand Networks

חברת אקספאנד מפתחת שלל של פתרונות להאצת התרשורת ברשתות תקשרת רחבות (WAN), ונחשבת לאחת מהמובילות העולמיות בתחום. חבילת הפתרונות שלה נקראת Virtual Proximity, וכוללת יכולות ניתוח עומק של התעבורה, ומתן מענה המאפשר לזרז את זמני התקשורת באמצעות שימוש בשיטות מבוססות חומרה ובשיטות מבוססות תוכנה.

האם היה חוזה?

לטענת CTA, בשנת 2005 נחתם הסכם בינה לבין אקספאנד לפיו היא תסייע לה לפתח את השוק הסיני למוצריה: פיתוח הכולל יצירת קשרים, איתור לקוחות והתאמת המוצרים לדרישות השוק הסיני. אולם ב-2006, לאחר שהחברה הגיעה להישגים ראשונים, ניטען שאקספאנד סרבה לשלם לה בטענה שלא נחתם כל חוזה מחייב בין שתי החברות.

חברת CTA הגישה תביעה נגד אקספאנד שנדונה בבית משפט מקומי בבייג'ין, אשר קבע שעל פי החוק הסיני, נחתם חוזה בין שתי החברות ואקספאנד צריכה לפצות את CTA על פעולותיה. CTA טוענת שמכיוון שאקספאנד לא עירערה על ההחלטה בפני ערכאה משפטית גבוהה יותר, הדיון המשפטי הסתיים בניצחונה.

מנכ"ל CTA, רובי רן, מסר שאקספאנד שילמה ל-CTA את כל התשלומים שנדרשה לשלם על-פי החלטת בית המשפט, אולם הפרשה עדיין איננה סגורה מבחינתו. לפי הודעת CTA: "מחודש מרץ 2007 אקפאנד לא הגיבה לבקשותיה של CTA לדווח לה על מצב המכירות בסין בהתאם לחוזה. הנושא נמצא כעת בחקירה, ו-CTA עומדת על דרישתה לקבל דיווח מלא מאקספאנד וממתינה לתשובתה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , שיווק והפצה