אפליקציה ישראלית מהפכנית לאייפון: המכשיר מגלה שהתרחשה תאונת דרכים ומדווח מיידית על מיקומה

27 פברואר, 2011

האפליקציה עוקבת אחר חיישני התאוצה של האייפון ולאחר זיהוי תאוצה בעוצמה של יותר מ-3G למשך פרק זמן של 50 מילי-שניות היא שולחת התראה על תאונת דרכים וקישור לגוגל מפות עם מיקום התאונה, לרשימה של נמענים שהוגדרה מראש

האפליקציה עוקבת אחר חיישני התאוצה של האייפון ולאחר זיהוי תאוצה בעוצמה של יותר מ-3G למשך 50 מילי-שניות היא שולחת התראה על תאונת דרכים וקישור לגוגל מפות עם מיקום התאונה

אלקטרוניקה והייטק אייפון
אפליקציה מצילת חיים באייפון

בימים האחרונים החלה ההפצה של אפליקציית אייפון חדשה הנחשבת למצילת חיים. האפליקציה נקראת MayDay Lite ומאפשרת לבעלים של האייפון לשלוח בקשת עזרה מיידית, באופן אוטומטי, במידה והיה מעורב בתאונת דרכים.

במהלך נסיעה רגילה, הבחין מידד בתאונת דרכים בצד הדרך, אך מכיוון שהיה אמבולנס במקום וסיוע הוגש לפצועים הוא בחר שלא לעצור והמשיך בנסיעה.

מאוחר יותר באותו יום, ולאחר ארבע שעות בהן לא הצליחו הוא ובני משפחתו לאתר את אחיו הצעיר, התברר שבין הפצועים בתאונה היה גם אחיו. לאחר החווייה חיפש פיתרון טכנולוגי לדילמה דומה באמצעות האייפון, והתברר שהדבר אפשרי בזכות חיישני התאוצה ומערכות המיקום הלווייני המשולבות באייפון.

פטנטנ מוגן

התוכנה עוקבת אחר חיישני הטלפון, ומזהה התרחשות תאונה כאשר חיישן התאוצה מדווח על עומס ברמה של יותרמ- 3G למשך פרק זמן של 50 מילי-שניות (אלפיות השנייה). המערכת מפעילה אלגוריתם לסינון התראות שווא, ולאחר קבלת החלטה שהתרחשה תאונה למחזיק האייפון, היא שולחת הודעת מייל לרשימה מוגדרת מראש של נמענים את מיקום הארוע באמצעות קישור לגוגל מפות.

האפליקציה נמכרת במחיר של 2 דולר, ומתאימה במיווחד לנהגים השוהים תקופות ארוכות בדרכים, לרוכבי אופנועים ולרוכבי אופניים. כיום נמצאת האפליקציה בשלבי פיתוח נוספים, שיאפשרו גם משלוח מסרונים לנמענים המוגדרים.

פיתוח התוכנה נימשך כ-5 חודשים וכלל ביצוע מאות ניסויים לבדיקת ושיפור הגרסה הסופית. המערכת מפעילה אלגוריתם לסינון התראות שווא שנירשם עליו פטנט.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת