ספקית תקשורת אירופאית גדולה תשיק ברבעון השלישי את השלט הטלפוני החכם של DSPG

1 מרץ, 2011

ספקית תקשורת גדולה באירופה תתחיל לשווק את הטרמינל הביתי החכם, המבוסס על שבב ExpanDR של DSPG, כבר במחצית השנייה של השנה. סמסונג החלה בשיווק מכשירים הכוללים את טכנולוגיית ה-VOIP של DSPG

ספקית תקשורת גדולה באירופה תתחיל לשווק את הטרמינל הביתי החכם, המבוסס על שבב ExpanDR של DSPG, כבר במחצית השנייה של השנה

טלפון חכם
תכנון ייחוס לטרמינל חכם שהוצג על-ידי DSPG. כולל גם טלפון וגם מרכז בקרה לבית חכם

בשנת 2011 יתחילו להיכנס לשוק טלפונים ביתיים חכמים המספקים שירותי תקשורת קולית ושירותי ניהול הבית החכם וכל מערכות התקשורת והבידור הביתיות. ל-Techtime נודע שספקית תקשורת גדולה מאוד באירופה החלה לייצר את המכשיר החדש, שהקטגוריה שלו מוגדרת כ-Multimedia Handset, ומתכננת להתחיל לשווק אותו ברבעון השלישי של 2011.

טלפונים חכמים אלקטרוניקה
עופר אליקים, מנכ"ל DSPG

המכשיר יתבסס על שבב ExpandR II של DSPG, הכוללת מעבד שתי ליבות של ARM, ומערך מודמים המאפשרים התחברות אל כל מקורות התקשורת הביתיים/

הם כוללים: Wi-Fi, תקשורת סלולרית, העברת תקשורת טלפונית בפרוטוקול VoIP, שירותי טלפון אלחוטי מבוססי DECT ורשתות רחבות פס מסוג איתרנט, המעניקות גישה לאינטרנט ולרשתות הטלוויזיה בכבלים.

לקח סלולרי

מבחינת DSPG מדובר בהצלחה משמעותית בקידום רעיון שהיא החלה לפתח לפני כשנתיים. להערכת מנכ"ל DSPG, עופר אליקים, הטלפונים הביתיים האלחוטיים החלו בתהליך שינוי המקביל למה שהתרחש בתחום התקשורת הסלולרית: "המכשיר הופך בהדרגה מטלפון טיפש למוניטור חכם ובעל מסך מגע המספק פונקציות שליטה ובקרה מרכזית בבית החכם".

כיצד קרה שפרוטוקול DECT מתחרה ב-Wi-Fi?

אליקים: "פרוטוקול DECT פותח לצורכי הטלפונים האלחוטיים והוא פועל בפס תדרים ייחודי של 1.7-1.9GHz. התדר הזה מעניק כיסוי רחב מאוד של כל הבית ופועל בלי תדרים שכנים ולכן הוא בטוח מהפרעות. אומנם הוא פותח לצורכי תקשורת קולית אולם קצב העברת הנתונים מספק מהיר עבור יישומים חדשים כמו העברת צילומי וידאו בקצב של 5 תמונות לשנייה, ושליטה בהפעלת אבזרים שונים".

מהו הצורך בשוק במכשירי Multimedia Handset החדשים?

"הדרישה מגיעה מצד האופרטורים. הם דוחפים את מגמת המיזוג של הנתבים הביתיים לתצורה של קופסא חכמה המטפלת בהפצה ובתעבורת כל התקשורת בבית: התחברות לאינטרנט, לכבלים, למערכת האבטחה הביתית, לרשת הסלולרית, לאבזרים ביתיים כמו גלאי עשן והפעלת תאורה ושערים, וכמובן גם לרשת הטלפון האלחוטית – שמשם אנחנו מגיעים".

בקרוב בארה"ב

מבחינת המשתמש, המערכת כולל את קופסת ההתחברות של האופטרטור, וטרמינל אלחוטי עם מסך מגע שממנו הוא מנהל את כל הפעולות, כולל אילו העברת ערוצים בטלוויזיה בכבלים וחיפוש תוכניות במדריך הטלוויזיה האלקטרוני. למעשה זהו טלפון ושלט אוניברסלי המחליף גם את שלט האינפרא-אדום המסורתי של מכשירי הטלוויזיה.

ראוי לציין שבנוסף לאופרטור האירופי, כבר היום ניתן למצוא טרמינלים ידניים חכמים בחלק מרשתות השיווק בבריטניה. לפני כחודשיים השיקה חברת Binatone הבריטית טרמינל חכם בבריטניה, וכעת היא מתכננת לשווק אותו בארה"ב. ל-Binatone יש רישיון שימוש במותג מוטורולה בצפון אמריקה והיא מתכננת להשיק אותם תחת שם המותג של מוטורולה.

צמיחה של 5%

חברת DSPG מהרצליה פיתוח היא כיום חברת ה-Fabless הגדולה בישראל. היא מעסיקה יותר מ-450 עובדים, מהם כ-300 בישראל. בשנת 2010 הסתכמו מכירותיה בכ-225 מיליון דולר, ועל-פי תחזית החברה היא תצמח ב-2011 בכ-5%, להיקף מכירות של כ-240 מיליון דולר עם רווח נקי מתואם (Non GAAP: ללא הפחתות מוניטין בגין רכישות והוצאות על אופציות) של כ-11 מיליון דולר.

בתוך-כך, היום הודיעה DSPG שמוצרי הטלפוניה החדשים של סמסונג ו-VTech יתבססו לראשונה על תקן CAT-iq 2.0 החדש, ש-DSPG היתה מעורבת בשלבי הגדרתו בשיתוף עם פורום ה-DECT העולמי. טכנולוגיה זו מאפשרת שיחות ברשת האינטרנט באיכות קול מקורית גבוהה, ומתן יישומים כמו סנכרון ספר הטלפונים והוספת מספר רב של קווים.

אלקטרוניקה והייטק טלפונים
דיאגרמת המלבנים של רכיב ExpandR III
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית , תקשורת