אלרון ו-RDC התייאשו: הפעילות האזרחית של סטרלינג עומדת למכירה ב-17 מיליון דולר

2 מרץ, 2011

לאחר נסיונות נואשים להציל את החברה, שכללו הלוואת בעלים של 1.5 מיליון דולר, חלק גדול מהפעילות של יצרנית האנטנות המוטסות תימכר ככל הנראה לאחת מלקוחותיה. העיסקה צפויה להתבצע בהדרגה לאורך שנה וחצי

לאחר נסיונות נואשים להציל את החברה, שכללו הלוואת בעלים של 1.5 מיליון דולר, חלק ניכר מהפעילות של יצרנית האנטנות המוטסות תימכר ככל הנראה לאחת מלקוחותיה. העיסקה צפויה להתבצע בהדרגה לאורך שנה וחצי

אלקטרוניקה והייטקחברת סטרלינג תקשורת מתקדמת (Starling), אשר פיתחה אנטנות מיוחדות המאפשרות למטוסים המצויים בתנועה לשמור על קשר רציף עם לווייני תקשורת ולספק שירותי תקשורת בפס רחב, עומדת בפני מכירת פעילותה האזרחית לחברה זרה תמורת 17 מיליון דולר. החברה נמצאת בשלבי משא ומתן מתקדמים עם לקוחה שלה, לקראת מכירתה בתהליך שייפרס על-פני שנה וחצי.

ככל הנראה הסיבה לזמן המעבר הארוך נעוץ בכך שהיא התחייבה לספר מוצר לחברה מתחרה. בהודעה שפירסמה היום (ב'), היא מסרה שהסדר המכירה מיועד לאפשר לה לעמוד בהסכם לאספקת מוצרים עבור חברת EMS Technologies .

הבייבי של רפאל ואלרון

חברת סטרלינג החלה כמיזם משותף של אלביט ורפאל, בשנת 2002 היא התאגדה כחברה בשותפות של אלביט ו-RDC, שהיא חברת המסחור המשותפת של רפאל ואלרון, וחתמה על הסכמים עם אלביט ורפאל.

המוצרים העיקריים של החברה, המבוססים על 10 פטנטים רשומים, הם אנטנה למטוסים מסחריים, אנטנה למטוסים צבאיים, אנטנה לכלי-רכב קרקעיים ואנטנה לרכבות מהירות. האנטנות מבוססות על טכנולוגיית CoMPATM שהיא טכנולוגיה עצמית מוגנת בפטנט, המאפשרת לייצר אנטנה מרובת משטחים המשיגה גורם צורה קטן במיוחד. בין השאר היא מאפשרת לאחסן את כל היחידות האלקטרוניות בתוך האנטנה עצמה.

הבנקים סירבו להלוות

סטרלינג נמצאת זמן רב בקשיים. העסקה הגדולה ביותר שלה ב-2010 היתה עם חברת תדיראן הנמצאת בבעלות אלביט, שהיא בעלת מניות בחברה. בשנת 2010 החברה ניסתה להיכנס לשוק חדש, וביצעה השקעות בהתאמת חלק מהמוצרים לדרישות השוק הביטחוני.

אולם המהלך לא הצליח, ובנקים ישראלים סירבו להעניק לה הלוואה כדי לממן את המשך פעילותה. בניסיון הצלה של הרגע האחרון, היא קיבלה בתחילת ינואר הלוואה של 1.5 מיליון דולר לשנתיים מאלרון ו-RDC.

חברת סטרלינג נמצאת בבעלות אלרון (32%), RDC (36%), אלביט (16%) והציבור (כ-8%). במסגרת מאמצי ההבראה שלה, התפטר בסוף 2010 המנכ"ל הוותיק של החברה, מיכה לורנס, והוחלף על-ידי יצחק בני, שניהל בעבר את חברת תדיראן ספקטרא-לינק. למעשה, בשנה האחרונה השקיעה סטרלינג את מירב מאמצי הפיתוח שלה בפיתוח אנטנות לשוק הצבאי, החל מאנטנות רכובות על כלי-רכב, אנטנות למטוסים צבאיים, ואנטנות נישאות ידנית. השלמת העיסקה מהווה חזרה של סטרלינג למקורותיה הצבאיים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית , תקשורת