קרב המאסף של צורן: המשקיעים הדיחו את עוזיה גליל מניהול הדירקטוריון

6 מרץ, 2011

למרות עסקת המיזוג בין צורן לבין CSR הבריטית בהיקף של 679 מיליון דולר - הצליחה קרן הגידור ראמיוס להשיג את הסכמת המשקיעים להדחת חלק מחברי הדירקטוריון - בהם היו"ר עוזיה גליל. האם עיסקת המיזוג עומדת בסכנה?

האם הדחתו של עוזיה גליל מהדירקטוריון ומינוי נציג של קרן הגידור ראמיוס מסכנת את עסקת המיזוג עם CSR הבריטית?

אלקטרוניקה והייטק המאבק על צורן
עוזיה גליל

למרות עסקת מכירת צורן לחברת SCR הבריטית תמורת 679 מיליון דולר, מאבק השליטה בין מייסדי החברה לבין קרן הגידור ראמיוס (Ramius) לא פסק. בסוף השבוע השיגה הקרן הצלחה חלקית כאשר קיבלה את הסכמתם של יותר מ-50% מבעלי המניות בחברה לבצע שינויים בדירקטוריון.

דירקטור הון גידור

בעקבות ההסכמה, הודח עוזיה גליל מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה, ביחד עם הדירקטורים ג'יימס מיינדל ופיליפ יאנג. במקומם מונו שלושה דירקטורים מטעמה של הקרן: ג'ון קסטור, מייסד ומנכ"ל חברת TeraLogic (שנרכשה ב-2002 על-ידי Oak Technology אשר נרכשה על-ידי צורן ב-2003). דייל פולר, נשיא ומנכ"ל חברת התוכנה MokaFive ולשעבר נשיא McAfee וג'פרי סמית, המשמש כמנהל משותף בקרן Ramius.

עבור ג'פרי סמית, מדובר בהצלחה אישית – אולם חלקית. הוא ניהל קמפיין אגרסיבי שנועד להחליף את כל חברי הדירקטוריו והיה חתום על המכתבים שבהם ניטען שחברי הדירקטויון מועלים בתפקידם ואינם נוקטים בפעולות הדרושות לתועלת המשקיעים. סמית גם דרש לפטר את כל החברי הדירקטוריון, לשנות את מבנה החברה ולמכור חלק מפעילויותיה, שלטענתו גורמות לה הפסדים.

ג'פרי מבטיח

השינויים בדירקטוריון מעוררים תהיות לגבי עתיד עסקת CSR. אומנם בהודעה שפירסם בסוף השבוע הוא הבטיח שהדירקטוריון החדש "מחוייב לעבוד במסגרת הפרמטרים של הסכם המיזוג עם CSR", אולם לפני מספר ימים שיגר סמית מכתב לבעלי המניות ובו טען שהעיסקה לא נעשתה מתוך כוונה למקסם את ההשקעות של בעלי המניות. סמית אפילו רמז שקיימת אפשרות שהעיסקה לא תצא אל הפועל – ולכן הוא האיץ במשקיעים לתמוך בהחלפת הדירקטוריון – כדי שיהיה דירקטויון יעיל יותר לניהול החברה.

כתבות נוספות המסקרות את המאבק על צורן:

צורן: החברה נמכרה, המלחמה נמשכת

צורן נמכרה ל-CSR: האם מאבק השליטה הסתיים באיבוד החברה?

קרן הגידור האמריקאית Ramius מנסה להדיח את דירקטוריון צורן

מאבק השליטה שקורע את צורן

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית