חברת ברוש מכרמיאל פיתחה מערכת בדיקה לעדשות מיניאטוריות

8 מרץ, 2011

המערכת מאפשרת בדיקות ללא מגע בדיוק של 200 ננומטר. היא מבוססת על טכנולוגיות בדיקה שפותחו בעשר השנים האחרונות, חלקן הובאו מתחום הבדיקות בתעשיית השבבים. שוק היעד המרכזיים: בדיקת עדשות לחולי קטרקט ותעשיית ייצור עדשות המגע

המערכת מבוססת על שילוב של מספר טכנולוגיות ומאפשרת בדיקות ללא מגע של עדשות מיניאטוריות ברמת דיוק של 200 ננומטר

אלקטרוניקה והייטק ציוד בדיקה אופטי
בדיקת עדשת סיליקון גמישה

חברת ברוש (Brossh) מכרמיאל חשפה מערכת בדיקות אופטית ראשונה מסוגה בעולם המבצעת בדיקות ללא מגע דו-מימדיות ותלת-מימדיות של עדשות מיניאטוריות רכות.

המערכת החדשה, בשם MeasureIT 202/203, מבוססת על שילוב של טכנוולגיות שפותחו בחברה ב-8 השנים האחרונות.

היא כוללת שתי מערכות אופטיות: מערכת מדידה דו-מימדית המבוססת על אופטיקה טלסנטרית ובעלת דיוק של 0.5 מיקרון, ומערכת מדידה תלת-מימדית המבוססת על מיקרוסקופ Chromatic Con-Focal.

מיפוי אופטי

זהו מיקרוסקופ בעל עומק שדה קטן מאוד, המאפשר למקד את התמונה המתקבלת בנקודות שונות על-גבי העדשה הנבדקת, ובאמצעות המיקוד למפות ולמדוד גבהים בדיוק של 200 ננומטר.

לדברי מייסד ומנכ"ל החברה, מיכאל גפן, המכונה הראשונה נמכרה לחברת NuLens הישראלית, המפתחת עדשות מרובות מוקדים חדשניות לחולי קטרקט. שוקי היעד המרכזיים של המערכת הם מפעלי ייצור עדשות גמישות להשתלה רפואית ומפעלי ייצור עדשות מגע גמישות.

כיום מתבצעת בדיקת העדשות הגמישות באמצעות תהליך המוכר בשם Taly Surf. התהליך מבוסס על "אצבעות מגע" הנוגעות בעדשה הנבדקת בנקודות שונות, ומייצרות תמונה תלת-מימדית שלה. אלא שתהליך זה סובל מחסרונות רבים: הנגיעה משפיעה על העדשות עקב רכותן ולכן אינה מדוייקת, ולעתים האצבע משאירה סימנים על העדשה.

להערכת גפן, למערכת MeasureIT 202/203 יש פוטנציאל להשתלב בתוך קווי הייצור של העדשות, שכן המדידה היא מהירה מאוד והתמונה התלת-מימדית של העדשה הנבדקת מתקבלת בתוך שנייה אחת בלבד.

עסקת קמטק

חברת ברוש פועלת מכרמיאל כמעט עשר שנים. מייסדיה הקימו בסוף שנות ה-90 את חברת אינספקטק, אשר נמכרה ב-2001 לחברת קמטק, והטכנולוגיה שלה נמצאת בבסיסה של מערכת בדיקת פרוסות הסיליקון Falcon של קמטק. בשנים האחרונות פעלה החברה בעיקר כבית טכנולוגיות עבור חברות אחרות. בין השאר היא פיתחה את תוכנת bVision עבור מכונות בדיקה תלת-מימדיות.

מערכת MeasureIT 202/203 תוצג במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2011 – התערוכה הבינלאומית ה-21 לחידושים והישגי טכנולוגיה בתעשייה שתתקיים בתאריכים 14-16 ביוני בגני התערוכה בתל-אביב.

לקריאת הברושור של החברה, לחץ כאן.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , חדשות , ציוד בדיקה , תעשייה ישראלית