בקר הזיכרון של אנוביט נכנס לייצור סדרתי – האם ישולב באייפון 4?

9 מרץ, 2011

החברה פיתחה את טכנולוגיית MSP המאפשרת לשפר את הביצועים של זיכרונות NAND flash ולייצר זיכרונות אמינים בעלי 2 ו-3 ביטים לתא. הרכיבים הראשונים ייוצרו במפעל הייניקס בקוריאה עבור לקוח המייצר אבזרי מחשוב ניידים

החברה פיתחה את טכנולוגיית MSP המאפשרת לשפר את הביצועים של זיכרונות NAND flash ולייצר זיכרונות אמינים בעלי 2 ו-3 ביטים לתא

בקר הזיכרון של חברת אנוביט (Anobit) מהרצליה פיתוח, מדגם MSP2020, נכנס לייצור סדרתי וישולב ברכיבי  זיכרון הבזק (NAND flash) של יצרני אבזרי מחשוב ניידים, אשר מיוצרים במפעל הייניקס (Hynix Semiconductor) בקוריאה. סגן נשיא להנדסה בהייניקס מסר שבקר הזיכרון MSP2020 אושר לייצור רכיבי 2xnm MLC NAND על-ידי אחד מהלקוחות הגדולים של הפאונדרי. בשוק נפוצו שמועות שהלקוחה המדוברת היא חברת אפל והמוצר הוא אייפון 4 או טאבלט 2. הייניקס היא יצרנית זיכרונות עבור המכשירים של אפל. לא התקבל אישור לידיעה הזו.

אלקטרוניקה הייטק אנוביט
הבקר של אנוביט משתמש במעבד אותות כדי לפצות על החסרונות הנעוצים בתהליך הפעולה והייצור של זיכרונות NAND flash

חברת אנוביט פיתחה את טכנולוגיית Memory Signal Processing, המאפשרת להשתמש בזיכרונות הבזק ברמת צפיות של 2 ביטים לתא ו-3 ביטים לתא בכל המוצרים בשוק. הטכנולוגיה מבוססת אל אלגוריתמים לעיבוד אותות שהחברה פיתחה, המשמשים לפיצוי על המגבלות הפיסיקליות של טכנולוגיית NAND  ועל מערך לתיקון שגיאות המשפר את ביצועי הזיכרונות.

עד היום החברה רשמה 10 פטנטים על הטכנולוגיה וכעת נמצאות 60 בקשות לרישום פטנט בשלבי אישור שונים. מוצרי החברה כוללים דיסק קשיח בעל יכולת כתיבה של 4 טרה-בייט ביום למשך 5 שנים, שבבי בקרת זיכרון ליישומים ניידים, כרטיסי µSD  ותוכנות USB Flash Drives.

גיוס הון של 32 מיליון דולר

בחודש נובמבר 2010 השלימה החברה גיוס הון בהיקף של 32 מיליון דולר. בעקבות הגיוס מסתכמות היקף ההשקעות בחברה ב-70 מיליון דולר. את הגיוס הובילה אינטל קפיטל, שהיא קרן ההשקעות של חברת אינטל, והשתתפו בו המשקיעים הנוכחיים בחברה.  סמנכ"ל השיווק של אנוביט, דרור סאלי, אמר שזיכרונות NAND flash הפכו לטכנולוגיה מרכזית באבזרי מחשוב ניידים. הבקר של אנוביט יכול לתמוך בתצורות של מכשירים בעלי נפח זיכרון של 4-128GB.

חברת אנוביט הוקמה בשנת 2006 על-ידי פרופ' אהוד ויינשטיין, המשמש כיו"ר ומנכ"ל החברה, ועל-ידי אריאל מייזלוס, המשמש כנשיא החברה. ויינשטיין היה גם מייסד משותף של חברת ליבית, שנמכרה בשנת 1999 לחברת טקסס אינסטרומנטס תמורת 365 מיליון דולר. מייזלוס היה מייסד משותף ונשיא חברת Passave, אשר נמכרה בשנת 2006 לחברת PMC Sierra תמורת כ-300 מיליון דולר.

הטכנולוג הראשי של החברה הוא אברהם מאיר, אשר היה ה-CTO של חברת M-Systems , ולאחר שזו נרכשה על-ידי סאנדיסק, הוא שימש כסגן נשיא להנדסה בסאנדיסק. כיום מעסיקה אנוביט כ-140 עובדים, רובם במרכז הפיתוח בהרצליה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , רכיבים , תעשייה ישראלית