בעלי המניות העיקריים באיתמר מדיקל יעניקו לחברה הלוואת בעלים בהיקף של עד 6 מיליון דולר

13 מרץ, 2011

ההלוואה נועדה לנצל את התנופה בשוק. לאחרונה העניקה האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה הכרה רשמית בטכנולוגיית האיבחון של איתמר מדיקל, והחברה חתמה על הסכם הפצה חדש בצפון אמריקה

ההלוואה נועדה לנצל הזדמנות בשוק, בעקבות ההכרה שהחברה קיבלה מהאקדמיה האמריקאית לרפואת שינה

אלקטרוניקה ההיטק
מערכת האיבחון הממוזערת WatchPAT

חברת איתמר מדיקל חתמה על הסכם הפצה בארה"ב ובקנדה למכירת המכשיר לאבחון הפרעות נשימה בשינה, WatchPAT. ההסכם נחתם עם חברת SleepWorks, אשר תפיץ את המכשיר בדנדה ובחלק ממדינות ארה"ב, כמפיץ לא בלעדי.

המכשיר מבוסס על טכנולוגיית PAT של חברת איתמר מדיקל, המאפשרת לבצע איבחון לא פולשני של בעיות בשינה, לצורכי דיאגנוזה, ניטור מחלות (לרבות מחלות קרדיולוגיות) והפרעות נשימה במהלך השינה. הטכנולוגיה מאפשרת לאבחן את מהלך השינה (שינה קלה ושינה עמוקה), שנת חלום, עוצמת נחירה ותנוחת גוף. לאחרונה היא נכללה ברשימת עשרת החידושים הרפואיים החשובים של 2010 על-ידי Cleveland Clinic, הנחשב לאחד מהמוסדות הרפואיים היוקרתיים בעולם.

הלוואת הזדמנויות

בשבוע שעבר החליטו בעלי המניות המרכזיים בחברה להעניק לה הלוואת בעלים בהיקף של עד 6 מיליון דולר, בהתאם לצורך, על-מנת לנצל את ההזדמנות לאור ההכרה במוצרי החברה במהלך 2010.  בעלי המניות העיקריים בחברה הם: חברת מדטרוניק, ד"ר גיורא ירון ומרטין גרסטל, המשמשים יו"רים משותפים של החברה וחברת ההשקעות Caremi Partners. החברה מנועלת על-ידי ד"ר דב רובין, ממייסדי ומנהלי חברת NDS הנמצאת בבעלות News Corp של רופרט מורדוק.

המכשיר המרכזי של החברה הוא EndoPAT2000, ומבוסס גם הוא על טכנולוגיית PAT. הוא משמש לאיבחון קרדיולוגי באמצעות ניטור פגמים בשכבה הפנימית של כלי הדם (השכבה האנדותלית). פרמטר זה מהווה סימן מוקדם להתפתחות טרשת עורקים. בשנת 2009 הופיע המוצר ברשימת תשעת החידושים הרפואיים החשובים של הירחון Prevention.

הכרה אקדמית

ככל הנראה, הצורך הדחוף במימון קשור לדיווח האחרון של האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה (AASM) לפיה היא הכירה רשמית במכשיר WatchPAT כשיטה מאושרת לאבחון דום נשימה בשינה. ה-AASM קבע כי מכונים המציעים אבחון דום נשימה בשינה בבית הנבדק, צריכים להשתמש בציוד העונה של הגדרות שה-WatchPAT עונה להן. ההכרזה פותחת את השוק האמריקאי בפני איתמר, שכן היא מקילה על מבטחים פרטיים להכיר בתהליך לצורך מימון.

טכנולוגיה ייחודית

החברה פיתחה את טכנולוגיית Peripheral Arterial Tone ורשמה עליה 40 פטנטים  בעולם. הטכנולוגיה מאפשרת לנטר את כלי הדם במהלך השינה באמצעות הלבשת אצבעון על אצבע המטופל. הפסקות יזומות של זרימת הדם ומעקב אחר פרץ חזרתו אל קצה האצבע, מאפשרים לנטר את מצב כלי-הדם וקבל תמונה ברורה בתוך 15 דקות. הממצאים מנותחים על-ידי תוכנה המאפשרת להציג את התוצאות מיידית, לשדר אותם אל הרופא, או לאסוף אותם לצורך ניתוח סטטיסטי ובניית מאגר מידע.

אלקטרוניקה הייטק איתמר מדיקל
החיישן הביו-חשמלי בטכנולוגיית PAT
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , מכשור רפואי