מנוע החיפוש המהפכני Blekko יתבסס על המתגים של מלאנוקס

14 מרץ, 2011

החברה גייסה 24 מיליון דולר ממשקיעים, בהם מארק אנדרסון מייסד נטסקייפ, והחלה בסוף 2010 לספק שירותי חיפוש המבוססים על המלצות גולשים. המתגים של מלאנוקס נועדו לשמש תשתית שסביבם תצמח חוות השרתים של החברה

החברה גייסה 24 מיליון דולר ממשקיעים, בהם מארק אנדרסון מייסד נטסקייפ, והחלה בסוף 2010 לספק שירותי חיפוש המבוססים על המלצות גולשים

אלקטרוניקה הייטק מלאנוקסחברת Blekko מסניוויל, קליפורניה, בחרה במתגי Vantage 6048 10GigE של חברת מלאנוקס מיקנעם כעוגן המרכזי שעליו יקום מרכז הנתונים ותשתית החיפוש של החברה.

החברה פיתחה את מנוע החיפוש http://blekko.com במטרה לייעל את תוצאות החיפוש ולבסס אותן על המלצות הגולשים. להערכת החברה, הטכנולוגיה שלה תוכל להבטיח תוצאות איכותיות, ולהפוך את החברה לשנייה בחשיבותה בשוק לאחר גוגל.

מנוע החיפוש החדש החל לפעול רק בסוף 2010, לאחר שלוש שנות הכנה שבהן החברה פיתחה מנגנון המאפשר לגולשים לדרג אתרים באמצעות slashtags, ולקבל את התכנים רק מהאתרים שעליהם המליצו. עד היום החברה גייסה 24 מיליון דולר ממשקיעים רבי מוניטין בתחום האינטרנט, בהם מארק אנדרסון, מייסד חברת נטסקייפ אשר פיתחה את הדפדפן הפופולרי הראשון.

אלקטרוניקה הייטק מנוע חיפושמנכ"ל ומייסד משותף של החברה, ריץ' סקרנטה, אמר שהמתגים המהירים של מלאנוקס "מאפשרים לנו לספק למשתמשים את חוויית החיפוש הטובה ביותר, ולהרחיב בהמשך את תשתיות ה-IT בקלות מבלילאבד מרמת היעילות".

מתגי Vantage 6048 10GigE של מלאנוקס משמשים כפתרון מדף למחשוב ענן. החברה סיפקה ל-Blekko גם את תוכנת Unified Fabric Manager, המאפשרת לנהל ארגון רשת חכם, לנטר את התשתיות ולשמור על תפקוד אופטימלי של המערכת במצבים שונים. "חיפוש יעיל דורש תשתית יעילה", אמר פטריק גואי, סמנכ"ל שיווק במלאנוקס.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תקשורת