אלביט והתעשייה האווירית יקימו חברה משותפת שתספק שירותי אימון לטייסי חה"א

16 מרץ, 2011

החברה המשותפת תתמודד על פרוייקט לאספקת ותחזוקת מטוסי אימון לטייסי חיל האוויר. היא תגייס את ההון הדרוש להקמת מערך המטוסים והתחזוקה, ותחייב את משרד הביטחון על שימוש לפי שעות

החברה המשותפת תגייס את ההון הדרוש להקמת מערך המטוסים והתחזוקה, ותחייב את משרד הביטחון על שימוש לפי שעות

techtime elbit iai
יוסי אקרמן

אלביט מערכות והתעשייה האווירית חתמו על הסכם להקמת חברה משותפת לביצוע פרויקט משותף של רכישת מטוסי אימון מתקדמים, תחזוקתם ומתן שירותים נוספים למשרד הביטחון הישראלי.

מדובר בהקמת ותחזוקת שירותים של מטוסי אימון עבור טייסי חיל האוויר.

התאגיד שיוקם במסגרת ההסכם יהיה בבעלות שווה של שתי החברות. הוא למשהב"ט את המוצרים והשירותים שיידרשו לביצוע הפרויקט, ויזמין מהתע"א ומאלביט את תכולת העבודה בהתאם לחלוקה שנקבעה בין הצדדים.

בימים אלה בוחן משהב"ט אפשרויות התקשרות ביחס לפרויקט מטוסי האימון, והעביר לאלביט מערכות ולתע"א בקשה לקבלת מידע (RFI). אלביט והתע"א מתכננות לענות בימים הקרובים לבקשה לקבלת מידע. החברה המשותפת תפעל למציאת מקורות מימון לצורך הקמת התשתית והפעלת הפרויקט, את המטוסים ואת הציוד הנוסף הנכללים בפרויקט ולבצע את הפרויקט. אלביט מסרה שמשהב"ט עדיין לא התקשר עם התאגיד המשותף ועדיין אין ודאות שהוא יזמין ממנה את הפרויקט.

נשיא חברת אלביט מערכות, יוסי אקרמן, אמר אמתו לבמסיבת עיתונאים שבה הציגה החברה את תוצאותיה לשנת 2010, שפעולות האימון, ההפעלה והתחזוקה מהוות 30% מתקציבי הביטחון בעולם. "לכן שוק הסימולציה נמצא בעלייה והיקפו נאמד בכ-11.2 מיליארד דולר ב-2013. אלביט מציעה ללקוחות פיתרונות חדשים המאפשרים להם להעביר לידינו את התחזוקה ולחייב אותם לפי שעות".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית