120 עובדי תדיראן טלקום ייקלטו בחברת אפקון

22 מרץ, 2011

אפקון חתמה על הסכם קיבוצי עם עובדי תדיראן אשר ייכנס לתוקף עם קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לרכישת החברה תמורת 6.2 מיליון שקלים

אפקון חתמה על הסכם קיבוצי עם עובדי תדיראן אשר ייכנס לתוקף עם קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לרכישת החברה תמורת 6.2 מיליון שקלים

Techtime Tadiranבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה ביקש מהממונה על ההגבלים העסקיים למסור את עמדתו לגבי עיסקת הרכישה של תדיראן טלקום על-ידי אפקון.

בשבוע שעבר אישר בית המשפט את הצעת הרכישה. על-פי הצעה: אפקון שבבעלות שלמה שמלצר, תרכוש את כל פעילויות תדיראן טלקום תמורת 6.2 מיליון שקל, מתוכם 2 מיליון שקלים במזומן והיתרה באמצעות תמלוגים ממכירות של הפעילות הנרכשת.

הסכם קיבוצי

במסגרת ההסדר, הועמד החוב של החברה בארצות הברית בהיקף של 300 אלף דולר לקופת הפירוק. החוב יוחזק בתשלומים שווים עד לשנת 2017. במקביל להגשת הצעת הרכישה, חתמה אפקון על הסכם קיבוצי עם עובדי תדיראן טלקום לקליטתם והעסקתם בחברת אפקון. ההסכם ייכנס לתוקף עם השלמת הרכישה.

חברת תדיראן טלקום מעסיקה כ-120 עובדים. היא פועלת מרחוב הסיבים בפתח-תקווה ומייצרת מכשירי טלפון דיגיטליים ומרכזיות IP ארגוניות לשירותי טלפוניה. המפיצה הבלעדית שלה בארץ היא חברת TBSI, שבעבר היתה חטיבת ההפצה הישראלית של תדיראן טלקום וכיום נמצאת בבעלות אפקון. מוצרי תדיראן הם המוצרים המרכזיים ש-TBSI משווקת בישראל.

בתחילת פרואר 2011 הטיל בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה צו עיקול על כספים המגיעים לחברת תדיראן טלקום, לטובת TBSI, לאחר שאפקון הגישה תביעה נגד תדיראן טלקום בהיקף של 5 מיליון שקלים על נזקים שניגרמו עקב חוסר אספקת מערכות מתוצרת תדיראן.

בעבר היתה תדיראן טלקום חלק מחברת תדיראן תקשורת, שהתפרקה בשנים האחרונות לחלקיקים שונים. בשנת 2004 רכשה חברת אפריקה ישראלי השקעות, שבבעלות לב לבייב, את חטיבת תדיראן טלקום ב-18 מיליון דולר. לאחרונה פורסמו ידיעות לפיהן מכרה אפריקה ישראל 50% ממניותיה בתדיראן טלקום למשקיעים שזהותם לא פורסמה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת