יוסי מיוחס התמנה למנכ"ל מארוול ישראל במקום אליעז לביא

10 אפריל, 2011

החברה שרכשה את גלילאו ו-DSPC מחליפה הנהלה. עד למינוי שימש מיוחס כמנהל חטיבת מתגי התקשורת במארוול ישראל. לביא שימש במשך 10 שנים כמנכ"ל מארוול ישראל וכסגן נשיא בכיר של מארוול העולמית. מיוחס: אנחנו מתכננים לגייס עובדים נוספים

עד למינוי שימש מיוחס כמנהל חטיבת מתגי התקשורת במארוול ישראל. לביא שימש במשך 10 שנים כמנכ"ל מארוול ישראל וסגן נשיא מארוול העולמית

Techtime Marvell
המנכ"ל הנכנס יוסי מיוחס

חילופי גברי בחברת מארוול ישראל (Marvell): יוסי מיוחס מחליף את אליעז לביא כמנכ"ל החברה.

מיוחס שימש עד לאחרונה סגן נשיא מארוול ישראל ומנהל חטיבת מתגי התקשורת. הוא החל את דרכו בחברת גלילאו בשנת 1998, ולאחר רכישתה על-ידי מארוול כיהן בחברה בשורה של תפקידי מפתח.

עם המינוי הוא אמר שהחברה מתכננת לגייס עובדים נוספים, "כדי לתמוך בעמידה ביעדי המו"פ המאתגרים שהצבנו לשנה הקרובה".

גליליאו ו-DSPC

מארוול ישראל הוקמה באמצעות סדרה של עסקאות רכישה ומיזוג. בשנת 2001 היא רכשה את גלילאו תמורת 2.7 מיליארד דולר במניות, ב-2003 היא רכשה את Radlan תמורת 170 מיליון דולר כדי לשלב את תוכנות המיתוג שלה בפיתרון המשולב של מארוול וגלילאו לשעבר, ובסוף 2006 היא רכשה את קבוצת הסלולר של אינטל בישראל תמורת 600 מיליון דולר. מדובר במה שהיתה פעם חברת DSPC, שנרכשה על-ידי אינטל ב-1998 תמורת 1.6 מיליארד דולר במזומן. בסוף 2008 רכשה מארוול את חברת איימבה, שפיתחה פתרונות GPON, בעסקה של 10 מיליון דולר.

Techtime Marvell Israel
המנכ"ל הפורש אליעז לביא

בעקבות עסקאות אלה צמחה מארוול ישראל לענק טכנולוגי המעסיק יותר מ-1,200 עובדים ןפועל בשני מרכזים גדולים: מרכז פיתוח ביקנעם המעסיק כ-400 עובדים ומרכז פיתוח בקרית-אריה בפתח-תקווה המעסיק כ-800 עובדים.

חברת ה-Fabless הגדולה בישראל

מארוול נחשבת לחברת ה-Fabless השלישית בגודלה בעולם, לאחר קואלקום וברודקום. היא מעסיקה כ-5,500 עובדים (רובם בעמק הסיליקון בארה"ב) ומכירותיה בשנה הפיסקלית האחרונה הסתכמו ב-3.61 מיליארד דולר. מארוול ישראל היא מרכז הפיתוח השני בגודלו בעולם של מארוול. בפועל, היא חברת ה-Fabless הגדולה בישראל ופועלת במסגרת שלוש חטיבות: חטיבת סלולר, חטיבת בקרי תקשורת ו-SoC, וחטיבת מתגי תקשורת. בשנה האחרונה גייסה מארוול ישראל כ-130 עובדים חדשים.

אליעז לביא היה אחד מהמנועים שעמדו מאחורי מיזוגי הענק. הוא עבד 12 שנים במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. בשנת 1996 הצטרף לגלילאו ומונה לסמנכ"ל התיפעול של חברת הסטארט-אפ הישראלית. כאשר גלילאו נמכרה למארוול הוא המשיך במארוול בתפקידי ניהול שונים עד למינוי כמנכ"ל החברה.

תרבות גלילית

לדבריו, "הקמת מרכז הפיתוח בישראל היה הישג חסר תקדים בתחום המיזוגים והרכישות. נידרש מאיתנו ליצור תרבות אחת מאוחדת. להבין את הגנטיקה של כל ארגון ולדעת כיצד למזג אותו מבלי לפגוע בתכונות שעשו אותו לארגון מוצלח. כך למשל הרבה מעובדי גלילאו לשעבר הם תושבי הגליל, או מהנדסים מהמרכז שהתיישבו בגליל משיקולים ערכיים. היינו צריכים לרתום אותם להקמת חברה חדשה, שהיא למעשה גוף בינלאומי שאינו מרוכז בגליל, ולשמור על האופי המיוחד שהתאים לאורח החיים שהם חיפשו".

עם סיום תפקידו אמר לביא ש"לאחר כ-15 שנה בתפקידים בכירים בגלילאו ובמארוול, מתוכן 10 שנים כמנכ"ל מארוול ישראל, הגיע הזמן לעשות פסק זמן.  אמשיך ללוות את הנהלת החברה כיועץ וזאת במקביל לעיסוק בתחומים אחרים שאותם הזנחתי בשל אילוצי התפקיד אותו מילאתי על פני תקופה ארוכה, מרתקת ומאתגרת".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית