אלביט תשביח מטוסי F-5 של חיל האוויר הברזילאי ב-85 מיליון דולר

11 אפריל, 2011

תספק סימולטור טיסה וכן מערכות אלקטרוניקה, מכ"ם ולוחמה אלקטרונית ל-11 מטוסים. הפרוייקט יבוצע באמצעות חברת AEL הברזילאית, אשר נירכשה על-ידי אלביט בשנת 2001

תספק סימולטור טיסה ומערכות אלקטרוניקה, מכ"ם ול"א ל-11 מטוסי F-5

Techtime F-5 Elbitחברת אלביט מערכות (Elbit) הודיעה היום כי החברה הבת שלה בברזיל, AEL Sistemas, זכתה בחוזה להשבחת 11 מטוסי F-5 של חיל האוויר הברזילאי. חברת AEL תשמש כקבלן משנה של יצרנית המטוסים אמבראר. היקף החוזה שקיבלה AEL נאמד בכ-85 מיליון דולר ומיועד לביצוע עד 2013.

מדובר בחוזה המשך לחוזים שהתקבלו בשנים 2001 ו-2007. הוא כולל שירותי הנדסה ואספקת כל מערכות אוויוניקה דוגמת מחשב משימה, מערכות תצוגה, מכ"ם, מערכת לוחמה אלקטרונית (ל"א), מערכת ניהול נשק ומערכות אוויוניקה נוספות. במסגרת החוזה תספק AEL גם סימולטור טיסה, חלקי חילוף וציוד תמיכה קרקעי.

נשיא אלביט מערכות, יוסי אקרמן, אמר ש-AEL הפכה למרכז מצוינות בתחום האוויוניקה. "אנו מאמינים כי החוזה יחזק את שיתוף הפעולה המצוין בין AEL, אמבראר וחיל האוויר הברזילאי".

אסטרטגיית לוקלי-גלובלי

חברת אלביט פועלת בברזיל משנת 2001, שבמהלכה רכשה את AEL במסגרת אסטרטגיה לפיה היא פועלת באמצעות חברה מקומית בכל השווקים בהם היא נוכחת. חברת AEL מהעיר פורט אלגרה עסקה בפיתוח, ייצור ותחזוקת מערכות למטוסים. כיום החברה מעסיקה כ-200 עובדים ועוסקת בפיתוח, ייצור ותחזוקת המערכות הנמכרות בברזיל ובדרום אמריקה.

חברת אמבראר נחשבת ליצרנית המטוסים השלישית בגודלה בעולם. היא הוקמה ב-1969 וייצרה עד היום יותר מ-5,000 מטוסים. לאחרונה העריכה החברה שהכנסותיה ב-2010 יסתכמו בכ-5.25 מיליארד דולר.

חוזה של 15.6 מיליון דולר בארה "ב

במקביל, הודיעה אלביט על חוזה חדש נוסף של חברה בת באמריקה: חברתM7 Aerospace, שנרכשה לאחרונה על-ידי אלביט מערכות ארה"ב, זכתה בחוזה בהיקף של 15.6 מיליון דולר של הפיקוד האווירי של חיל הים האמריקאי (NAVAIR) שבמרילנד, לאספקת שירותי תחזוקה ותמיכה לוגיסטית לצי מעורב של 7 מטוסי RC/EC/C-26D ו-12 מטוסי UC-35C/D. חברת M7 תספק שירותי ניהול לתחזוקה והתמיכה הלוגיסטית בפריסה עולמית, הפעלת צי המטוסים באתרי הטיסה, וניהול כל שרשרת האספקה.

להרחבה נוספת: האם ברזיל מחליפה את טורקיה?

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית