אינטל מאיצה את אסטרטגיית ה-Atom: חשפה מעבד ייעודי לטאבלטים ומתכננת להוציא סדרה של מעבדים חדשים

12 אפריל, 2011

בקרוב ייצאו לשוק מחשבי טאבלט מתוצרת 35 יצרנים שונים המבוססים על המעבד Z670. בשלוש השנים הבאות אינטל מתכננת להשיק סדרה של מעבדי Atom המיוצרים בשלוש טכנולוגיות ייצור שונות, כדי "לעקוף את חוק מור"

בשלוש השנים הבאות אינטל מתכננת להשיק סדרה של מעבדי Atom המיוצרים בשלוש טכנולוגיות ייצור שונות, כדי "לעקוף את חוק מור"

Techtime Atom Intelחברת אינטל (Intel) מאיצה את פעילותה בתחום המעבדים החסכוניים לאבזרים ניידים, והודיעה כי בשלוש השנים הבאות היא תוציא לשוק מעבדים בשלוש טכנולוגיות שונות, אשר יאפשרו לפתח אבזרים ניידים בכל מערכות ההפעלה בשוק: חלונות, אנדרואיד, MeeGo. ללא ספק, בתחום המחשוב הנייד התבטלה ברית ה-PC  בין אינטל למיקרוסופט (שקיבלה את הכינוי Wintel).

כיום החברה מפתחת את מעבדי ה-Atom של הדור הבא תחת הכינוי Cedar Trail. מעבדים אלה ייוצרו בגיאומטריית 32 ננומטר ונועדו להביא לפיתוח דור חדש של אבזרי מחשוב שאינם דורשים מערכת איוורור וישמשו גם במחשבים ברמת הכניסה.

Techtime Atom Architecture
סכימה כללית של הארכיטקטורה החדשה

הטאבלט של אינטל

בתחילת השבוע הכריזה אינטל על מעבד חדש ממשפחת מעבדי Atom המיועד לשוק מחשבי הטאבלט.  "אנחנו מאיצים את הפיתוח של קו מוצרי Atom במהירות גדולה יותר מחוק מור", אמר מנהל קבוצת הטבלטים והנטבוקים באינטל, דאג דייויס.

המעבד החדש מדגם Z670 משתייך לפלטפורמת Oak Trail ומיוצר בגיאומטריית 45 ננומטר. הוא כולל תמיכה בווידאו באיכות גבוהה, באודיו באיכות גבוהה וב-HDMI. בין השאר, הוא מתאים לעבודה במגוון מערכות ההפעלה הקיימות בשוק האבזרים הניידים. הוא כולל בקרי זיכרון וגרפיקה ייעודיים המשולבים בתוך השבב ליד ה-CPU. הרכיב צורך 3W בלבד, ומופיע בחתימת שטח הקטנה ב-60% ממעבדי Atom קודמים.

ארכיטקטורה חדשה

המשפחה החדשה של מעבדי Atom מבוססים על ארכיטקטורת שני שבבים, שבה המעבד וערכת השבבים פועלים כשני רכיבים מצומדים, ומחלקי ביניהם מטלות על-מנת להפחית את ההספק הכולל של המערכת. המעבד החדש יוצא לשוק ביחד עם ערכת השבבים SM35, המאפשרת גם להפעיל מחשבי נטבוק וגם להפעיל מחשבים אישיים ברמת הכניסה. אינטל מסרה ש-35 יצרנים התחייבו להוציא לשוק מחשבי טאבלט המבוססים על המעבד החדש, בהן Lenovo ופוגי'טסו.

שיפורים נוספים נעשו בטכנולוגיית SpeedStep, המאפשרת לספק מתחים שונים ותדרי עבודה שונים לתת-מערכות בתוך השבב עצמו, ועל-ידי כך להפעילן רק בתנאים האופטימליים ביותר ללא איבוד הספק והתחממות.

Techtime Intel New Tablet
מחשב הטאבלט Motion CL900 יתבסס על Z670

הפלטפורמה הבאה בתור, Cedar Trail, תכיל שיפורים בתחום הגרפיקה, בהם תמיכה ב- Blu-ray 2.0, מנוע מדיה ייעודי וטכנולוגיית Fast Boot. אינטל מסרה שדוגמאות ראשונות הועברו לידי היצרנים, ושהמעבד צפוי לצאת לשוק במהלך המחצית השנייה של שנת 2011.

עוד בנושא: אינטל מחליפה את הנהלת קבוצת מעבדי Atom

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , סמיקונדקטורס