אלביט מעמיקה את פעילותה בברזיל: חתמה עם אמבראר על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום המל"טים

13 אפריל, 2011

שתי החברות יפתחו מרכז ידע במטרה לפתח ולייצר בברזיל מערכות מל"ט רב-תכליתיות אזרחיות וצבאיות. ענקית התעופה הברזילאית צפויה לבצע השקעה בחברת AEL Sistemas הנמצאת בבעלות אלביט מערכות

שתי החברות יפתחו מרכז ידע במטרה לפתח ולייצר בברזיל מערכות מל"ט רב-תכליתיות אזרחיות וצבאיות. ענקית התעופה הברזילאית צפויה לבצע השקעה בחברת AEL Sistemas הנמצאת בבעלות אלביט מערכות

Techtime Brazil Defense Elbit F-5
מטוסי F-5M של צבא ברזיל המושבחים על-ידי אמבראר בהשתתפות אלביט

בשבוע שבו הודיעה על זכייה בפרוייקט להשבחת מטוסי F-5 של צבא ברזיל בהיקף של 85 מיליון דולר, מפתיעה אלביט עם הסכם אסטרטגי ארוך טווח חדש המעמיק את מעורבותה בשוק הברזילאי.

היום הודיעה חברת אלביט מערכות (Elbit) כי החברה הבת שבבעלותה בברזיל, AEL Sistemas, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם הזרוע הביטחונית של אמבראר (Embraer Defence and Security) במהלך התערוכה הביטחונית LAAD 2011 המתקיימת כעת בריו דה-ז'נרו. על-פי ההסכם, שתי החברות יבצעו בחינה משותפת של שוק המטוסים ללא טייס לצורך הקמת חברה ברזילאית משותפת שתעסוק בתחום זה, ואשר מרבית אחזקותיה יהיו בידי Embraer.

שוק היעד: ממשלת ברזיל

נשיא Embraer, לואיס קרלוס אגייאר, אמר שמטוסים ללא טייס הפכו לעובדה בשטח והכרח חיוני במשימות הגנה ואבטחה. "הסכם המשותף יאפשר לחזק את היכולות של שתי החברות בתחום, ולהציע לממשלת ברזיל פתרונות מתקדמים, יעילים וחסכוניים". לדבריו, מדובר במל"טים רב-תכליתיים, המציעים גם פתרונות תצפית על מטרות אזרחיות, כמו נמלים, חופים, שטחים חקלאיים, תנועת כלי-רכב ועוד".

מנכ"ל, AEL, שלמה ארז, אמר שההסכם עם אמבראר הינו אבן דרך משמעותית לקראת הגשמת המטרה של פיתוח יכולות מל"ט בברזיל. "שיתוף הפעולה עם אמבראר יאפשר לנו למנף הזדמנויות עסקיות חדשות ויעשיר את יכולותיה של ברזיל בפיתוח ובייצור מל"טים".  ארז הוסיף: "ההסכם כולל בחינה משותפת של פעילות שיווק, פיתוח, ייצור, תמיכה והטמעת מערכות בתחום המל"טים ובתחום הסימולטורים, וכן השבחת מערכות אוויוניקה. כמו-כן צפויה השקעה של Embraer ב-AEL".

היצרנית השלישית בגודלה בעולם

חברת אלביט פועלת בברזיל משנת 2001, שבמהלכה רכשה את AEL במסגרת אסטרטגיה לפיה היא פועלת באמצעות חברה מקומית בכל השווקים בהם היא נוכחת. חברת AEL מהעיר פורט אלגרה עסקה בפיתוח, ייצור ותחזוקת מערכות למטוסים. כיום החברה מעסיקה כ-200 עובדים ועוסקת בפיתוח, ייצור ותחזוקת המערכות הנמכרות בברזיל ובדרום אמריקה.

חברת אמבראר נחשבת ליצרנית המטוסים השלישית בגודלה בעולם. היא הוקמה ב-1969 וייצרה עד היום יותר מ-5,000 מטוסים. לאחרונה העריכה החברה שהכנסותיה ב-2010 יסתכמו בכ-5.25 מיליארד דולר.

לאמבראר ול-AEL ניסיון רב-שנים בשיתוף פעולה. חברת AEL היתה בין הספקיות הראשונות ששילבה מערכות מתוצרתה במטוסי האימון טוקאנו טורבו-פרופ ובמטוסי הקרב מסוג AMX שאמבראר ייצרה בשנות ה-80 וה-90. כיום AEL מספקת לאמבראר מערכות אוויוניקה מתקדמות למטוס הטורבו-פרופ ולמטוס האימון המתקדם סופר-טוקאנו וכן מספקת את האוויוניקה של מטוס הקרב F-5M, אשר עבר השבחה על-ידי אמבראר עבור חיל האוויר הברזילאי.

עוד בנושא: האם ברזיל מחליפה את טורקיה?

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית