ממשלת סין סימנה יעד חדש: תעשיית חצאי-המוליכים

17 אפריל, 2011

עד 2015 ייוצרו בסין 27.5% מהשבבים שבהם התעשייה המקומית משתמשת. הממשלה תשקיע עד 1.5 טריליון דולר בחמש השנים הבאות בתעשיות-על כמו חצאי-מוליכים, ביוטכנולוגיה ותעופה, כדי לעקוף את החברות המובילות כיום בתחומים אלה, דוגמת אינטל ובואינג

הממשלה מתכננת להשקיע בחמש השנים הבאות עד 1.5 טריליון דולר בתעשיות-על כמו חצאי-מוליכים, ביוטכנולוגיה ותעופה

Techtime China Semiconductor Industry Reutersממשלת סין הגדירה את תעשיית ייצור השבבים חצאי-מוליכים כתעשייה אסטרטגית ומתכננת לספק לה תמיכה מאסיבית בחמש שנים הבאות.

כך דיווחה סוכנות רויטרס, המצטטת את סוכנות הידיעות הסינית שינואה (Xinhua). על-פי הידיעה, היעד שהממשלה הגדירה הוא שעד לשנת 2015 ייוצרו בסין עצמה רבע מהשבבים בהם משתמשת התעשייה הסינית.

פרויקט לאומי

שר התעשייה והמידע הסיני, יאנג שואשן, סיפר לסוכנות הידיעות המקומית שכיום מיוצרים בסין 20% מהשבבים שבהם התעשייה המקומית משתמשת, והיעד הוא להגיע ל-27.5% עד 2015. הממשלה תבצע השקעות בפיתוח קניין רוחני ויכולת ייצור מקומיים בהיקף של עד 1.5 טריליון דולר. ראוי לציין שתקציב זה מיועד למגזרים נוספים מלבד תעשיית השבבים, בהם ביוטכנולוגיה ואנרגיה אלטרנטיבית.

המטרה ארוכת הטווח היא להיות המובילה בתחום תעשיות-העל המובילות, ולעקוף חברות מובילות כמו אינטל בתחום השבבים ובואינג בתחום התעופה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחקרים ונתוני שוק , סמיקונדקטורס