גדעון ורטהייזר: "מערכות LTE יהיו מנוע צמיחה עבור סיוה"

27 אפריל, 2011

חברת ה-DSP מהרצליה דיווחה על תוצאות שיא ברבעון האחרון ועל התקדמות משמעותית במעבר למודל עסקי מבוסס תמלוגים. להערכת Strategy Analytics, מעבדי האותות מתוצרתה שולבו ב-41% מכל אבזרי המולטימדיה הניידים שנימכרו בעולם ברבעון הראשון של 2011

להערכת Strategy Analytics, מעבדי האותות מתוצרתה שולבו ב-41% מכל אבזרי המולטימדיה הניידים שנימכרו בעולם ברבעון הראשון של 2011

חברת סיוה (CEVA) מהרצליה הציגה צמיחת שיא ברבעון הראשון של 2011 עם מכירות בהיקף של 15.1 מיליון דולר – גידול של 42% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הבשורה החשובה מבחינתה היא שההכנסות מתמלוגים על מכירת קניין רוחני לתכנון שבבים גדלו ב-85% לעומת הרבעון המקביל והגיעו לשיא של 9.2 מיליון דולר, המהווים 61% מההכנסות.

בכך השיגה החברה אבן דרך בארגון מחדש של המודל העסקי שלה. היעד של סיוה הוא להגיע למצב שבו הכנסותיה מבוססות על תמלוגים ממכירת קניין רוחני המשולב בשבבים מרכזיים (System on Chip).  המכירות של רשיונות לתכנון שבבים תפסו 34% מההכנסות והסכמי השירות הסתכמו ב-5% מההכנסות.

Techtime Ceva Results
מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר

במהלך שיחת הוועידה שלאחר פרסום התוצאות, מסר סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, תחזית מעודכנת ל-2011. להערכת החברה, ב-2011 צפויות ההכנסות לצמוח ב-24%-28% להיקף של כ-57 מיליון דולר.

במהלך הרבעון צמח הרווח הנקי ב-126% והסתכם ב-4.7 מיליון דולר. בסוף חודש מרץ הגיעה קופת המזומנים של החברה להיקף של 143 מיליון דולר. במהלך הרבעון הראשון חתמה סיוה על שבעה הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים, ארבעה הסכמים לאספקת מעבדי אותות דיגיטליים, ושלושה הסכמים לאספקת טכנולוגיות תקשורת בתקני SAS ו-SATA.

סיוה בכל אבזר

מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר שהחברה מחזקת את מעמדה בשוק שבבי התקשורת. לדבריו, חברת המחקר האמריקאית Strategy Analytics מעריכה שברבעון האחרון של 2010 נמכרו בעולם 526 מיליון מכשירים סלולריים ואבזרי גלישה ניידים. מהם כ-41%, שהם כ-213 מיליון מכשירים, כללו טכנולוגיה של סיוה. "המעבד המתקדם ביותר שלנו, CEVA-XC, נבחר על-ידי שחקני מפתח חדשים בשוקי תשתיות הסלולר והרשתות החכמות, המרחיבים את נוכחותנו לשווקים אסטרטגיים חדשים".

כניסה לשוק האנרגיה

אחד מההסכמים הוא עם יצרן שבבים גדול מאסיה, הפועל בתחום תחנות הבסיס הסלולריות לדור ה-4, סמארטפונים ומוצרי מולטימדיה ניידים. הסכם מעניין נחתם עם לקוח גדול הפעיל בשוק ניהול תשתיות חשמל חכמות (Smart Grid). הלקוח מתכנן להשתמש במעבד של סיוה לצורך שידור אלחוטי של נתוני צריכת החשמל בזמן אמת, עבור מערכות שהוזמנו על-ידי חברות חשמל ותשתית גדולות בארה"ב, בהן פסיפיק גז, פפקו הולדינגס ואמריקן אלקטריק פאואר.

הצלחה של ברודקום ושת"פ עם אינטל

מאחורי הצמיחה של סיוה מצויים מספר גורמים. אחד מהם הוא הצלחתה של חברת ברודקום (שהיא לקוחה של סיוה) להכפיל את מספר השבבים הסלולריים שסיפקה לנוקיה ולסמסונג, הצמיחה התלת-ספרתית של Spreadtrum, שסיפקה 114 מיליון שבבי סלולר ב-2010; גידול של 80% באספקת שבבי הסלולר שאינפיניון (שנרכשה על-ידי אינטל) סיפקה לאפל, LG, נוקיה, סמסונג ועוד, וקו שבבים חדש של אינטל, עבור סמארטפונים וטאבלטים, המבוסס על טכנולוגיה של סיוה. שבבים אלה יסופקו ל-LG וסמסונג, ויאפשרו צפייה בסרטים תלת-מימדיים.

ורטהייזר העריך שהתרחבות השימוש בתקן LTE למכשירי הדור הרביעי יהיה מנוע צמיחה משמעותי עבור סיוה בשנים הקרובות. "נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה יש לסיוה כבר 15 הסכמים לאספקת מעבדים למוצרי הדור ה-4".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , ציוד בדיקה , רכיבים , תעשייה ישראלית