לאחר ירידה של 13% ברבעון, DSPG מצפה להתאוששות של 20% ברבעון השני

28 אפריל, 2011

החברה הסבירה את התפנית בסיום שלב ההצטיידות במלאים שאיפיין את לקוחותיה במחצית השנייה של 2010. בתוך כך היא חשפה מספר עסקאות לרכישת שבבי DECT בתקן CAT-iq, המאפשרים לממש את רעיון ה-Home Gateway ש-DSPG פיתחה בשנתיים האחרונות

חשפה מספר עסקאות לרכישת שבבי DECT בתקן CAT-iq, המאפשרים לממש את רעיון ה-Home Gateway ש-DSPG פיתחה בשנתיים האחרונות

Techtime DSPG Q1 2011 Results
תכנון ייחוס של DSPG לטלפון DECT בתקן CAT-iq

ברבעון הראשון של 2011 הסתכמו הכנסות חברת DSPG מהרצליה ב-48.8 מיליון דולר. מדובר בירידה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרבעון הסתכם בהפסד של 4.6 מיליון דולר, אולם בנטרול הפחתות בגין רכישת חטיבת הטלפוניה של NXP ואחרות, ההפסד הסתכם ב-2.2 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

"תיקון מלאים"

Techtime DSPG CEO
מנכ"ל DSPG, עופר אליקים

כבר ברבעון השלישי של 2010 חזתה החברה ירידה בהכנסות לנוכח צבירת מלאים אצל לקוחותיה. אתמול העריך מנכ"ל החברה, עופר אליקים, ש"התיקון ברמות המלאי" הסתיים: "אנחנו צופים צמיחה של כ-20% ברבעון השני ביחס לרבעון הראשון", אמר.

במהלך שיחת הוועידה לאחר פרסום התוצאות, העריך סמנכ"ל הכספים של DSPG, דרור לוי, שהכנסות החברה ברבעון השני יסתכמו ב-55-61 מיליון דולר, והכנסותיה בכל 2011 צפויות להסתכם בכ-227-245 מיליון דולר.

החברה סיימה את הרבעון הראשון עם קופת מזומנים ושווי מזומנים של 137.1 מיליון דולר, לאחר שביצעה רכישה חוזרת של מניות בהיקף של כמיליון דולר.

שנת ה-CAT-iq 2.0

המנכ"ל אליקים סיפר ששני מפעילי תקשורת מובילים במערב אירופה בחרו לשלב את שבבי ה-DECT בתקן CAT-iq של DSPG בנתבי התקשורת הביתיים החדשים שלהם, ובמהלך הרבעון הראשון הם כבר החלו להצטייד בכמויות מסחריות של השבבים. בנוסף, סמסונג ו-VTech, שתיים מיצרניות מוצרי הצריכה האלקטרוניים הגדולות בעולם, החליטו לשלב את שבבי DSPG בטלפונים הראשונים שלהן שיפעלו בתקן תקן CAT-iq 2.0 החדש, ש-DSPG היתה מעורבת בשלבי הגדרתו בשיתוף עם פורום ה-DECT העולמי. טכנולוגיה זו מאפשרת שיחות ברשת האינטרנט באיכות קול גבוהה ומתן יישומים כמו סינכרון ספר הטלפונים והוספת מספר רב של קווים.

חברת DSPG מהרצליה פיתוח היא כיום חברת ה-Fabless הגדולה בישראל. היא מעסיקה יותר מ-450 עובדים, מהם כ-300 בישראל. בשנת 2010 הסתכמו מכירותיה בכ-225 מיליון דולר. תחזית הצמיחה שלה מבוססת בין השאר על קבלת רעיון ה-Home Gateway שהחברה פיתחה. מדובר בקטגוריה חדשה של מכשירי טלפון ביתיים חכמים המספקים שירותי תקשורת קולית ושירותי ניהול הבית החכם וכל מערכות התקשורת והבידור הביתיות.

דויטשה טלקום נכנסת לתמונה

לאחרונה החלה ספקית תקשורת אירופית גדולה מאוד לייצר את המכשיר מהקטגוריה החדשה, ומתכננת להוציא אותו לשוק ברבעון השלישי של 2011. הוא יתבסס על שבב ExpandR II של DSPG, הכוללת מעבד שתי ליבות של ARM, ומערך מודמים המאפשרים התחברות אל כל מקורות התקשורת הביתיים דוגמת Wi-Fi, תקשורת סלולרית, העברת תקשורת טלפונית בפרוטוקול VoIP, שירותי טלפון אלחוטי מבוססי DECT ורשתות רחבות פס מסוג איתרנט, המעניקות גישה לאינטרנט ולרשתות הטלוויזיה בכבלים.

בתעשייה האירופית העריכו שככל הנראה מדובר בחברת דויטשה טלקום, מכיוון שלאחרונה היא הודיעה על כוונתה להשיק השנה טלפון אלחוטי בתקן CAT-iq 2.0 הפועל תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד.

מבחינת DSPG מדובר בהצלחה משמעותית בקידום רעיון שהיא החלה לפתח לפני כשנתיים. להערכת אליקים, הטלפונים הביתיים האלחוטיים החלו בתהליך של שינוי המקביל למתרחש בתחום הסלולרי: "המכשיר הופך בהדרגה מטלפון טיפש למוניטור חכם ובעל מסך מגע המספק פונקציות שליטה ובקרה מרכזית בבית החכם".

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית , תקשורת