אופטימט תספק לנובל ביוקייר מערכות סריקה דנטליות תלת-מימדיות ב-4.4 מיליון דולר

1 מאי, 2011

חברת Optimet הירושלמית פיתחה טכנולוגיית סריקה תלת-מימדית המאפשרת לבצע הנדסה הפוכה של חלקים תלת-מימדיים, בקרת ייצור של צגים - ויצירת קבצי CAD/CAM של הפה לצורך ייצור אוטומטי של שתלים ופרוטזות

חברת Optimet הירושלמית פיתחה טכנולוגיית סריקה תלת-מימדית המאפשרת לבצע הנדסה הפוכה של חלקים תלת-מימדיים, בקרת ייצור של צגים – ויצירת קבצי CAD/CAM של הפה לצורך ייצור אוטומטי של שתלים ופרוטזות

Techtime Optimet Nobel Biocare
תוצר סריקת חלל הפה במערכת אופטימט

חברת אופטימט (Optimet) מירושלים, הנמצאת בבעלות אופיר אופטרוניקס, תספק לחברת Nobel Biocare מערכות סריקה שולחניות תלת מימדיות לתחום הדנטאלי בהיקף של 4.4 מיליון דולר.

מדובר בהזמנת המשך להסכם אסטרטגי בין שתי החברות שנחתם ב-2008, וכולל הזמנת סורקים בהיקף של 27 מיליון דולר לפחות.

הנדסה הפוכה ובריאות

הסורק הדנטאלי שפותח על-ידי אופטימט משמש לתכנון טיפולים דנטליים מורכבים, כמו יצירת שתלים, גשרים וכתרים, באמצעות תוכנות CAD/CAM. התכנון הדיגיטלי מאפשר אימוץ טכניקות ייצור חדשות, ונחשב לאחר מהתחומים המתפתחים ביותר כיום ברפואת השיניים.

חברת אופטימט הוקמה בשנת 1995 במסגרת קבוצת אופיר אופטרוניקס הוותיקה, המתמחה באופטיקת לייזר מאמצע שנות ה-70. אופטימט פיתחה סורקי לייזר תלת-מימדיים המאפשרים לשחזר את המאפיינים של גוף תלת-מימדי עד לרמת דיוק תת-מיקרונית.

הסורקים פועלים באמצעות טכנולוגיית Conoscopic Holography, הרשומה כפטנט של החברה. עד היום היא שיווקה מעל 5,000 מערכות לשימוש בתחומי בקרת הייצור, בקרת ייצור צגים, הנדסה הפוכה (Reverse Egineering) של חלפים בתעשיות הרכב, התעופה והמיקרואלקטרוניקה.

מערכות הסריקה הדנטליות משווקות על-ידי חברת Nobel Biocare, הנחשבת לאחת מהחברות הגדולות בעולם בתחום רפואת השיניים המשקמת. הן מאפשרות לספק קבצי CAD/CAM למכונות CNC המייצרות שתליפ ופרוטזות מחומרים חדישים בתחום, כמו טינטניום, צירקוניה ועוד.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי , תעשייה ישראלית