בטר פלייס וחברת החשמל הסינית יפרשו תשתיות רכב חשמלי בעיר השלישית בגודלה בסין

1 מאי, 2011

חברת החשמל של גואנדז'ו מטפלת ב-230 מיליון בני-אדם ונחשבת לחברת החשמל השמינית בגודלה בעולם. השלטונות המקומיים יפעלו לעידוד ייצור מקומי של כלי-רכב חשמליים ולהחלפת כלי-הרכב בציים הציבוריים לכלי-רכב הפועלים בהתאם למודל של בטר פלייס

תקים חברה משותפת עם חברת החשמל של גואנדז'ו, המטפלת ב-230 מיליון בני-אדם. השלטונות המקומיים יעודדו ייצור מקומי של כלי-רכב חשמליים בהתאם למודל הסוללה המתחלפת של בטר פלייס

 Techtime Better Place China Electric Grid
טקס חתימת ההסכם עם SCG

חברת בטר פלייס (Better Place) חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת החשמל הסינית China Southern Power Grid מאזור גואנדז'ו.

חברת CSG נחשבת לחברת החשמל השמינית בגודלה בעולם, והעיר גונדז'ו היא העיר השלישית בגודלה בסין.

ההסכם מתמקד בשיתוף פעולה בהפעלת כלי-רכב חשמליים ותשתיות טעינה עבורם באזורי הכיסוי של CSG. במסגרת ההסכם נקבע שבשלב הראשון שתי החברות יפעלו לקידום הקמת תחנות להחלפת סוללות בכלי-רכב חשמליים ויקימו מרכז מבקרים בנושא מודל הסוללה המתחלפת. במקביל, עד סוף השנה הן ישלימו הסכם להקמת והפעלת חברה משותפת בסין בתחום הרכב החשמלי.

סיוע שלטוני

במסגרת התמיכה שהיוזמה המשותפת מקבלת משלטונות סין, חתם סגן ראש עיריית גאונדז'ו, וו יימין, על הסכם עם בטר פלייס, לפיו העירייה תסייע ליוזמה המשותפת. הסיוע יכלול עזרה בהקמת התשתיות להפעלת כלי-רכב חשמליים בעיר, ועידוד של תעשיית הרכב המקומית לייצר כלי-רכב חשמליים בעלי סוללה מתחלפת, בהתאם למודל ההפעלה של בטר פלייס. בנוסף, העירייה תפעל להמרת הציים הציבוריים ושירותי המוניות בעיר לפעולה באמצעות כלי-רכב חשמליים.

"לתחבורה חשמלית חשיבות קריטית בהשגת כלכלה חסכונית בפליטת פחמן עבור סין כולה. שיתוף הפעולה בין SCG ובטר פלייס הוא בעל חשיבות אסטרטגית ואנחנו נתמוך בו על-ידי עידוד ייצור כלי-רכב חשמליים בגואנדז'ו", אמר סגן ראש העיר.

קנה מידה סיני

להסכם המתגבש חשיבות מיוחדת, שכן מרחב הפעילות של CSG ועיריית גואנדז'ו משתרע על-פני שטח של מיליון ק"מ מרובע ומתגוררים בו כ-230 מיליון תושבים. מייסד ומנכ"ל בטר פלייס, שי אגסי, אמר שההסכם עם חברת החשמל המקומית ועם הממשל המקומי, "מעניק הזדמנות בפני יצרני רכב סיניים לספק מכוניות בעלות סוללה מתחלפת לשוק המקומי והעולמי".אגסי גילה שהחברה כבר נמצאת במו"מ עם יצרני רכב סיניים, במטרה לשתף פעולה בייצור כלי-רכב התואמים לרשת הטעינה והחלפת הסוללות שהיא מקימה בעולם.

יו"ר חברת החשמל SCG, זאו זיאנגו, אמר שהחברה מאמינה שתשתית מקושרת היא חיונית לאימוץ המוני של תחבורה חשמלית. "אנחנו מאמינים שהמודל של בטר פלייס של כלי רכב בעלי סוללה מתחלפת צפוי להיות מרכזי בסין, מפני שההתמקדות בטעינת סוללה בלבד היא יקרה ואורכת זמן רב מדי".

הממשל המרכזי תומך

חברת SCG שותפה ב"יוזמת כלי-הרכב החשמליים" (Electric Vehicle Industry Alliance) שהוקמה על-ידי הממשלה המרכזית של סין. הארגון הוקם במטרה להגביר את שיתוף הפעולה בין יצרניות רכב, יצרניות סוללות וחברות אנרגיה. הקמתו היא פועל יוצא של ההכרזה של ממשלת סין, שלפיה תחום הרכב החשמלי הוא תחום צמיחה אסטרטגי. הממשלה הגדירה יעד לאומי לפיו סין תהיה המפתחת והיצרנית הגדולה בעולם של כלי-רכב חשמלים.

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות , תעשייה ישראלית