מדיגוס פיתחה מצלמת וידאו חד-פעמית בקוטר של 1 מ"מ

2 מאי, 2011

המצלמה מבוססת על חיישן שפותח בשיתוף עם טאואר-ג'אז ממגדל העמק ומיוצר בטכנולוגיית CMOS Image Sensor. למרות מימדיו הזעירים, הוא מכיל 45 אלף פיקסלים ומשדר אות וידאו בתקן HDMI. בשלב הראשון הוא מיועד לשימוש באבזרי אנדוסקופיה חד-פעמיים

המצלמה מבוססת על חיישן שפותח בשיתוף עם טאואר-ג'אז ממגדל העמק ומיוצר בטכנולוגיית CMOS Image Sensor. למרות מימדיו הזעירים, הוא מכיל 45 אלף פיקסלים ומשדר אות וידאו בתקן HDMI

Techtime Medigus Video Camera
אנדוסקופ מתוצרת מדיגוס עם מצלמת וידאו חד-פעמית

חברת מדיגוס (Medigus) מעומר הודיעה על השלמת הפיתוח של מצלמת וידאו זעירה בקוטר קטן מ-1 מילימטר. מדובר בדור השני של מצלמת הווידאו החד-פעמית הנמכרת על-ידי החברה.

במצלמת הדור השני מיושמת שיטת אריזה מסוג Through Silicon Via, שבה החיבור החשמלי מותקן באופן אנכי דרך הגלאי עצמו. השיטה מאפשרת למזער את מימדי המצלמה ולהוזיל את הייצור.

חיישן בהזמנה

הקוטר של מצלמת הדור השני הוא 0.99 מ"מ, בהשוואה לקוטר של 1.2 מ"מ, במצלמות הדור הראשון של החברה. מדיגוס הודיעה שככל הידוע לה, זו מצלמת הווידאו הקטנה בעולם. למרות המיזעור, המצלמה מספקת תמונות באיכות גבוהה בזכות חיישן המכיל 45,000 פיקסלים ומשדר אותות וידאו בתקן HDMI.

החיישן פותח בשיתוף פעולה עם חברת טאואר-ג'אז (TowerJazz). הוא מיוצר בתהליך CMOS במפעל של החברה במגדל העמק. סמנכ"ל ומנהל חטיבת טכנולוגיות ייחודיות בטאואר-ג'אז, ד"ר אבי שטרום, אמר שהמצלמה מיוצרת בטכנולוגיית CMOS Image Sensor שפותחה בחברת טאואר-ג'אז.

המצלמה מיועדת להרכבה על כלים אנדוסקופים חד-פעמיים זעירים, המשמשים לביצוע פרוצדורות אבחנתיות וכירורגיות באיברי גוף אליהם לא ניתן להחדיר אנדוסקופים גדולים יותר.  מדיגוס הודיעה שתתחיל ספק דוגמאות של מצלמת הדור השני כבר בשבועות הקרובים לחברות בתחום הקרדיולוגיה ביפן ובארה"ב.

חזון רפואי

בנוסף, היא תשלב באופן מיידי את מצלמת הדור השני בכלים אנדוסקופיים אשר היא מפתחת ומייצרת. בהם המוצר המרכזי שלה: ברונכוסקופ לביצוע פעולות אבחון וטיפול של קנה הנשימה וסימפונות הריאה, המשמש גם לשתילת תומכנים בסימפונות והוצאת גופים זרים מקנה הנשימה ומהסימפונות.

חברת מדיגוס הוקמה בשנת 1999 וכיום היא נסחרת בבורסה בתל-אביב. החברה נמצאת בשליטת אלעזר זוננשטיין (המנכ"ל), מנשה זוננשיין (מנהל המו"פ), אביאל רועי שפירא (המנהל הרפואי), אסתר וכפיר לוצאטו ויאיר רבינוביץ' היו"ר).  שוק המצלמות הזעירות נמצא כיום בתהליכי מעבר משימוש בטכנולוגיית סיבים אופטיים מיושנת לטכנולוגיית וידאו חדשה. על-פי ההערכות בשוק, שוק המצלמות הזעירות לאנדוסקופים מתכלים צפוי להגיע לכ-4 מיליון יחידות ב-2011 בהיקף כספי של חצי מיליארד דולר, ולצמוח לכ-7 מיליון יחידות ב-2015.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית