הלוואת לקוח שלא הוחזרה אילצה את אלווריון לתקן את הדו"ח השנתי

3 מאי, 2011

אלווריון הילוותה ללקוח מרכזי 7.5 מיליון דולר כדי שירכוש ממנה ציוד. אולם ההלוואה לא הוחזרה, והיא תיקנה מחדש את הדו"ח השנתי של 2010 - להפסד כולל של 98.5 מיליון דולר. ברבעון הראשון של 2011 ירדו הכנסותיה ב-8.5%. עלות הפיטורים והארגון מחדש: 7.1 מיליון דולר

ברבעון הראשון של 2011 ירדו הכנסותיה ב-8.5%. הפיטורים והארגון מחדש עלו 7.1 מיליון דולר

Techtime Alvarion Q1 Resultsחברת אלווריון הודיעה שהיום שהיא נאלצת לתקן את הדו"ח השנתי שלה לשנת 2010 ולהודיע על הפסד של 98.5 מיליון דולר. זאת, לאחר שבחודש פברואר השנה היא דיווחה על הפסד של 91 מיליון דולר.

מאחורי התיקון מססתרת עיסקה שלא עלתה יפה. במהלך העניקה אלווריון אשראי בגובה של 7.5 מיליון דולר ללקוח מרכזי, תמורת רכישת ציוד מתוצרתה. לאחרונה קיבלה מידי פיננסי של הלקוח, ממנו עולה שהוא לא יוכל להחזיר את ההלוואה, ובעקבות זאת היא נאלצה למחוק אותה ולהגדיל את ההפסד השנית של 2010.

ארגון מחדש ופיטורים

ההודעה התפרסמה ביחד עם דו"ח שליל מאוד של הרבעון הראשון של 2011. ברבעון הזה ירדו מכירות חברת אלווריון (Alvarion) ב-8.5% והסתכמו ב-46.5 מיליון דולר. בסך הכל, החברה הפסידה 14.5 מיליון דולר ברבעון. אלווריון מסרה שההפסד כולל את העלות של הארגון מחדש בהיקף של 7.1 מיליון דולר. עיקר העלות קשורה לפיטורי העובדים שנעשו בחודשים האחרונים, במסגרת הארגון מחדש של אלווריון.

למרות זאת, היתה לה הצלחה משמעותית ברבעון האחרון: לאחר עיכובים רבים היא זכתה בפרוייקט לאספקת תחנות בסיס עבור רשת סלולרית מהדור הרביעישל חברת התקשורת ההודית בהרט סנקאר ניגם (BSNL). הרשת תוקם באזור כפרי והיקפו נאמד בכ-10 מיליון דולר. למכרז ניגשה חברת VMC ההודית, שהיא שותפה עסקית של אלווריון, אשר תקים את הרשת החדשה באמצעות טכנולוגיית 4Motion ותחנות הבסיס BreezeMAX של אלווריון, המספקות את השירותים בפס התדרים של 2.5GHz.

שווקים חדשים

מנכ"ל החברה, ערן גורב, אמר שהארגון מחדש שבוצע בחברה "הניח את היסודות לריווחיות. צבר ההזמנות הקיים מלמד שעלינו על המסלול להצגת ריווחיות כבר ברבעון השני". לדבריו, בהתאם לתוכנית האסטרטגית שגובשה בחברה, היא תמשיך לנסות לבסס את מעמדה בשווקים אנכיים, כמו שלטון מקומי, חינוך, הומלנד סקיוריטי ותשתיות.

התוכנית האסטרטגית נחשפה לראשונה בדו"ח שהחברה פירסמה בפברואר השנה, ושבו רמזה כי היא מקטינה את פעילותה בתחום הטלקום לטובת שווקים אנכיים. "הרבעון הראשון יהיה תקופת מעבר", הסביר גורב.

"אנחנו נתאים את גודל הארגון להיקף ההזדמנויות בשוק ספקיות התקשורת ונבצע השקעות מסויימות בתחום השוק הארגוני. נתחיל בהקטנה מיידית של היקף כוח האדם ושל הוצאות נוספות. מטרתנו ב-2011 היא להביא את הרווח הגולמי לסביבות ה-30%, להפחית את ההוצאות לפחות מ-35% מההכנסות ולבנות יסודות לצמיחה עתידית מתוך בסיס הכנסות נמוך יותר, אך ריווחי יותר, כבר ברבעון השני".

למידע נוסף: אלווריון מתכננת יציאה הדרגתית מתחום הטלקום

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית , תקשורת