עסקת ענק בשוק ייצור השבבים: אפלייד מטיריאלס רוכשת את Varian Semiconductor תמורת 4.9 מיליארד דולר במזומן

4 מאי, 2011

מדובר בפרמיה של 55% על שווי החברה בבורסה. עם השלמת העיסקה, תפעל Varian כיחידה עסקית של אפלייד מטיריאלס שמרכזה ימשיך להיות בגלוצ'סטר, מסצ'וסטס. הטכנולוגיה של Varian יכולה לספק פתרונות לשווקים שכנים, כמו אנרגיה סולארית, צגים שטוחים ותאורה מבוססת דיודות

הטכנולוגיה של Varian יכולה לספק פתרונות לשווקים שכנים, כמו אנרגיה סולארית, צגים שטוחים ותאורה מבוססת דיודות

Applied Materials Acquire Varianעיסקת ענק בשוק מערכות ייצור השבבים: אפלייד מטירילאס (Applied Materials) חתמה על הסכם לרכישת כל מניות Varian Semiconductor במחיר של 63 דולר למנייה. למעשה, מדובר בעיסקה בהיקף של 4.9 מיליארד דולר במזומן, מחיר גבוה ב-55% משווי החברה כיום בבורסה. עם השלמת העיסקה, תפעל Varian כיחידה עסקית של אפלייד מטיריאלס שמרכזה ימשיך להיות בגלוצ'סטר, מסצ'וסטס.

חברת Varian נחשבת לחברה מובילה בתחום השתלת היונים (Ion Implantation). העיסקה נועדה לחזק את מעמדה של אפלייד כספקית הגדולה ביותר של ציוד לייצור חצאי-מוליכים (WFE). החברה מסרה שהציוד של Varian משלים את קו מוצרי קבוצת הסיליקון של החברה, המיועדים לייצור טרנזיסטורים, מלויכים מקשרים ומארזי שבבים.

אפלייד מעריכה שאיחוד קווי המוצר יסייע לייצר שבבים יעלים יותר במיוחד עבור טלפונים ניידים. אחד מהיתרונות המעניינים של Varian היא היכולת הנעוצה בטכנולוגיה שלה לספק פתרונות לשווקים שכנים, כמו שוק האנרגיה הסולארית, שוק הצגים השטוחים ושוק התאורה מבוססת דיודות.

מגמות שוק

ד"ר רנדיר טאקור, מנהל קבוצת הסיליקון של אפלייד מטיריאלס, הסביר שתהליך הקטנת גודל הטרנזיסטורים, המורכבות של השבבים והתפתחות התכנון התלת-מימדי של שבבים, דוחפים את שוק השתלת היונים. "היכולת המשותפת של שתי החברות תאפשר לספק ללקוחות פתרונות משולבים יותר ברמת הטרנזיסטור".

אפלייד מטירילאס מתכננת לממן את העיסקה באמצעות הלוואות והון המצוי בקופתה. במסגרת זו, היא קיבלה הלוואה בהיקף של 2 מיליארד דולר ופתחה קו אשראי של 1.5 מיליארד דולר.

ברבעון האחרון הסתכמו הכנסות חברת Varian ב-330 מיליון דולר, צמיחה של 61% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד (204 מיליון דולר).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , סמיקונדקטורס