מיקרוספוט רוכשת את סקייפ תמורת יותר מ-9 מיליארד דולר

11 מאי, 2011

ענקית התוכנה תשלם לקבוצת המשקיעים שבראשות Silver Lake סכום של 8.5 מיליארד דולר במזומן, ותכסה חובות סקייפ בהיקף של כ-700 מיליון דולר. לאחר השלמת העיסקה, תיהפך סקייפ ל-Microsoft Skype Division

Microsoft to buy Skype
סטיב באלמר (משמאל) עם טוני בייטס בהכרזה על העיסקה

ענקית התוכנה תשלם 8.5 מיליארד דולר במזומן, ותכסה חובות של סקייפ בהיקף של כ-700 מיליון דולר

אתמול בלילה (ג') הודיעה חברת מיקרוסופט על הסכם לרכישת חברת Skype תמורת 8.5 מיליון דולר במזומן. העיסקה  נחתמה עם קבוצת המשקיעים המחזיקים בבעלות על סקייפ, שבראשם עומדת חברת ההשקעות Silver Lake.

על-פי ההסכם, מיקרוסופט תשלם גם את חובותיה של סקייפ הנאמדים בכ-700 מיליון דולר, ובכך היא מעמידה את העיסקה על היקף של כ-9.2 מיליארד דולר.

סקייפ היתה חלוצת שירותי הטלפון באינטרנט, וכיום היא מספקת שירות לכ-170 מיליון מנויים, אשר צברו 207 מיליארד דקות שיחה ב-2010. "שירות סקייפ הוא פופולרי מאוד, וביחד ניצור עתיד של תקשורת בזמן אמת בכל העולם", אמר מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר. חברת סקייפ תיהפך לחטיבה עסקית במיקרוסופט, ומנכ"ל החברה, טוני בייטס, יתמנה לנשיא Microsoft Skype Division.

למרות הפופולריות של השירות, סקייפ מתקשה לייצר רווחים ועברה בשנים האחרונות מיד ליד. היא נוסדה ב-2003, ונמכרה ל-eBay ב-2005 תמורת  2.6 מיליארד דולר. ב-2009 מכרה אותה eBay לקבוצת משקיעים בראשות Silver Lake תמורת 2.8 מיליארד דולר.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תקשורת