סינופסיס וזיילינקס פירסמו מדריך לתכנון ASIC באמצעות FPGA

13 מאי, 2011

המדריך מסביר כיצד ניתן ליישם את המערכת על שבב העתידית (SoC) על-גבי רכיב מיתכנת מסוג FPGA, על-מנת שמהנדסי הפיתוח יבצעו בדיקות היתכנות ופיתוח תוכנה - לפני סיום שלבי פיתוח וייצור החומרה

SYNOPSYS XILINX FPGA ASICהמדריך מסביר כיצד ניתן ליישם את המערכת על שבב העתידית על-גבי רכיב מיתכנת מסוג FPGA

סינופסיס (Synopsys) וזיילינקס (Xilinx) פירסמו מדריך מתודולגי הראשון המסביר כיצד להשתמש ברכיבים מיתכנתים (FPGA) כפלטפורמה לתכנון ופיתוח מהירים של מערכות על שבב (SoC). המדריך,  Prototyping Methodology Manual, כולל גם המלצות מעשיות בתחום התכנון והאימות של צוותים מומחים מחברות כמו DS2, LSI, פריסקייל, STMicroelectronics, TI ו-Nvidia.

פורום מתכננים

המדריך מכסה את כל היבטי תכנון אבות הטיפוס על בסיס FPGA, כולל האתגרים והתועלות של בניית אבות טיפוס, מימוש תכנון מערכת על גבי שבב ב-FPGA והשימוש במערכת זו לאימות תוכנה ומערכת. סינופסיס וזיילינקס מצפות שה-FPMM יהיה זרז לקהילה מקוונות ואינטראקטיבית של בניית אבות טיפוס מבוססי FPGA. במקביל, הן הקימו פורום מתכננים ברשת, שבו בוני אבות טיפוס יכולים לשתף מידע זה עם זה.

מדריך FPMM חובר על-ידי דאג איימוס ורנה ריכטר מחברת סינופסיס, ואוסטין לסי מחברת זיילינקס. בנוסף לסקירת האפשרויות לבניית אבות טיפוס, החל מאבות טיפוס וירטואליים, דרך בניית לוחות 'תפורים' ועד לרכישת מערכות שלמות של אבות טיפוס.

ה-FPMM מתווה את מתודולוגיית Design for Prototyping. היא נועדה לסייע בתכנון רכיבי ASIC מורכבים באופן המאפשר לבצע סימולציה באמצעות FPGA, כדי לוודא את התכנון ולהתחיל בפיתוח התוכנה עוד לפני סיום שלבי התכנון הפיסיים של המעגל. הדבר מאפשר לשלב את התוכנות בשבב מרגע שבו החומרה מוכנה, ועל-ידי כך לקצר את זסמני הפיתוח ולהפחית עלויות.

"זהו הנסיון הראשון בשוק לרכז מידע המתאר את האתגרים והפתרונות הכרוכים בבניית אבות טיפוס של תכנוני ASIC באמצעות חומרת FPGA", אמר וינסנט רטפורד, סגן נשיא עולמי בכיר לשיווק ופיתוח עסקי בזיילינקס. "אנחנו רואים שנעשה שימוש ברכיבי Xilinx Virtex לבניית אבות טיפוס של רכיבי ASIC, בזכות הקיבולת הלוגית הגבוהה שלהם. אנו מצפים שהמגמה תמשיך עם אספקת מוצרי המשפחה החדשה,Virtex-7, המיוצרת בגיאומטריה של 28 ננומטר".

אודות המדריך

ה-FPMM כולל 15 פרקים ושני נספחים עם דוגמאות מהעולם האמיתי, ומאורגן בפרקים המקבילים למשימות ולהחלטות בפניהן עומדים במהלך פרויקט לבניית אב טיפוס מבוסס FPGA. ניתן לרכוש אותו באתר אמזון או גרסה אלקטרונית חופשית באתר www.synopsys.com/fpmm.

נושא ה-FPMM יוצג בכנס SNUG שיערך בתאריך 24 במאי במלון דניאל בהרצליה.

פרטים נוספים על הארוע: www.snug-universal.org/israel/israel.htm

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , רכיבים , תוכנה ותכנון אלקטרוני