קיידנס רכשה את Altos Design Automation בסכום לא ידוע

15 מאי, 2011

העיסקה נועדה לקדם את חזון ה-EDA360 של חברת קיידנס,הכולל יצירת מערך של פתרונות קניין רוחניהמיועדים להגדיל את האוטומטיזציה של תהליכי תכנון שבבים במטרה להוריד את עלות הפיתוח והייצור

חברת Altos הוקמה על-ידי יוצאי קיידנס ופיתחה את תוכנות הניתוח האוטומטיות Variety ו-Liberate

Cadence Altos Design Automation
ד"ר צ'י-פינג

חברת קיידנס (Cadence) רכשה את חברת Altos Design Automation, ספקית של קניין רוחני (IP) לתכנון מערכות על-גבי שבב (SoC) מורכבות בצמתים מתקדמים. הרכישה נעשתה במסגרת קידום אסטרטגיית EDA360 של קיידנס.

היקף העיסקה לא פורסם, אולם מדובר במיזוג עם פנים מוכרות בקיידנס: חברת אלטוס הוקמה בסנטה קלרה, קליפורניה בשנת 2005 על-ידי קבוצה של מהנדסים יוצאי חברת קיידנס. רובם הגיעו לקיידנס מחברת CadMOS, אשר פיתחה תוכנה לניתוח אוטומטי של הפרעות בתוך השבב, ושנירכשה על-ידי קיידנס בשנת 2001.

ניתוח אותות בתוך השבב

מוצרי הדגל של החברה הם Variety ו-Liberate. תוכנת Liberate מנתחת את מבנה הזיכרון בתוך השבב. מכיוון שברוב המערכות על-גבי שבב מצוי כיום זיכרון כלשהוא (לעתים הוא תופס כמחצית משטח הסיליקון), לדרכי הגישה לזיכרון ולהתנהגותו השפעה גדולה על פעילות השבב. תוכנת Variety מנתחת את מבנה הזיכרון ואופן התקשורת שלו עם המעגלים הלוגיים בשבב, מאתרת פגמים בתכנון ומסייעת לתכנן את הזיכרון באופן שבו לא יתרחשו הפרעות באותות הפנימיים.

תוכנת Variety מהווה הרחבה של Liberate. היא מייצרת מודל מתימטי של התנהגות השבב, על ידי חישוב ההשפעות האפשריות של שינויים בתגובות הפיסיות של תאים בתוך ספריות תאים גדולות (דוגמת זיכרונות), ועל-ידי כך מאפשרת לבצע הערכה מהירה מאוד של אופן ההתנהגות האמיתית של השבב המצוי בתכנון.

Cadence Acquires Altos Design Automation
דיאגרמת מלבנים כללית של מערכת Liberate מתוצרת Altos

לחברת Altos יותר מ-30 לקוחות, בהם 11 מתוך 20 חברות השבבים הגדולות בעולם. סמנכ"ל מו"פ בקבוצת מימוש הסיליקון בקיידנס, ד"ר צ'י-פינג הסו, אמר שאיפיון IP הופך למרכיב קריטי בתכנון, עקב  קיצור זמני היציאה לשוק, מורכבותם של תכנונים מהירים ודלי הספק, והשונות בתהליכי הייצור המתקדמים".

העיסקה נועדה לקדם את חזון ה-EDA360 של חברת קיידנס. מדובר בחזון שעליו החברה הכריזה בשנה שעברה, הכולל יצירת מערך של פתרונות קניין רוחני, בתוך החברה ושל שותפים עסקיים, אשר מיועדים להגדיל את האוטומטיזציה של תהליכי תכנון שבבים במטרה להוריד את עלות הפיתוח והייצור.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תוכנה ותכנון אלקטרוני