גוגל חשפה את ה-Chromebook: מחשב טאבלט חדש

17 מאי, 2011

המחשב בנוי מסביב לדפדפן כרום של גוגל. הוא פועל כמחשב רשת ללא דיסק קשיח שבו כל היישומים נמצאים בתשתית הענן. אייסר וסמסונג יתחילו לשווק אותו באמצע החודש הבא

הוא פועל כמחשב רשת ללא דיסק קשיח שבו כל היישומים נמצאים בתשתית הענן

בסוף השבוע חשפה גוגל את תכנון הייחוס שלה למחשבי טאבלט, אשר מיועדים להביא קטגוריה חדשה לאחד מהשווקים הלוהטים ביותר של 2011. החשיפה נעשתה במסגרת ארוע Google IO השנתי של החברה.

Google Tabletהמחשב של גוגל קרוי Chromebook ובנוי מסביב לדפדפן כרום של גוגל. הוא פועל כמחשב רשת שבו כל היישומים נמצאים בתשתית הענן. בשלב הראשון גוגל מציעה למשתמשים להתבסס על תשתית היישומים הקיימת שהיא מספקת, כמו אימייל, ניהול מסמכים, גלישה ועוד.

שני הדגמים הראשונים מיוצרים על-ידי אייסר וסמסונג, וצפויים לצאת לשוק באמצע יוני, ולהימכר בחנות אמזון. המחשבים מבוססים על מעבד אטום של אינטל ובעלי צג HD ברוחב של 11.6 אינטש. הם לא כוללים דיסק קשיח, אולם מצויידים בחריצי זיכרון. המחשבים בעלי משקל של נטבוק (כ-1.5 ק"ג) וצפויים לפעול 6-9 שעות ברציפות.

המחשב מתחבר לעולם באמצעות Wi-Fi ובאמצעות תשתית התקשורת הסלולרית (3G). בתוכנית השיווק בארה"ב, מספקת חברת וריזון וויירלס נפח תעבורה בחינם של 100MB לכל לקוח הרוכש כרום-בוק.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות