מייקרון תהיה משקיע אסטרטגי בטאואר-ג'אז; תחזיק ב-6% ממניותיה

17 מאי, 2011

מייקרון תיהפך לבעלת מניות בטאואר עם השלמת רכש מפעל ייצור השבבים של מייקרון בעיר נישיוואקי ביפן, תמורת כ-140 מיליון דולר. המפעל יכפיל את כושר הייצור של טאואר ל-120 אלף פרוסות סיליקון בחודש

טאואר תרכוש את מפעל ייצור השבבים של מייקרון בעיר נישיוואקי ביפן. המפעל יכפיל את כושר הייצור שלה ל-120 אלף פרוסות סיליקון בחודש

TowerJazz Presents First Quarter 2011 Financial Results
מפעל מייקרון בנישיוואקי יפן, שאותו רוכשת טאואר-ג'אז

חברת טאואר-ג'אז (ToerJazz) נמצאת בשלבים המתקדמים של משא ומתן לרכישת מפעל ייצור השבבים של חברת מייקרון (Micron) בעיר נישיוואקי ביפן, תמורת 140 מיליון דולר. כעת מסתבר שהעיסקה כוללת את כניסתה של מייקרון כמשקיעה אסטרטגית בטאואר-ג'אז, אשר תחזיק ב-6% ממניותיה. העיסקה צפויה להיסגר בחודשים הקרובים.

חברת מייקרון היא מיצרניות הזיכרונות הגדולות בעולם ושותפה אסטרטגית של אינטל בייצור ופיתוח טכנולוגיות ייצור לזיכרונות מחצאי-מוליכים. היום פירסמה טאואר-ג'אז את תוצאות הרבעון האחרון, ודיווחה שההסכם המתגבש עם מייקרון כולל הסכם רב-שנתי לייצור מוצרים של מייקרון וכניסתה של מייקרון כשותפה אסטרטגית בטאואר-ג'אז.

הגדלת כושר הייצור

המפעל היפני הוא בעל כושר ייצור של 60 אלף פרוסות סיליקון בחודש, ורכישתו תכפיל את כושר הייצור של טאואר. לדברי מנכ"ל החברה, ראסל אלוואנגר, "כושר הייצור של המתקן ביפן יהיה חיוני להעברה לייצור של פרוייקטים שבהם זכתה טאואר ברבעון הראשון של 2011".

לדבריו, מדובר בפרוייקטים המבוססים על תהליכי הייצור לשבבי RF ו-Power Management שפותחו בטאואר, בעלי פוטנציאל מכירות של כמה עשרות מיליוני דולרים ללקוח. בתחום רכיבי ניהול ההספק, טאואר פיתחה תהליך ייצור המבטיח בידוד יעיל יותר בתוך השבב למניעת הפסדים.

ברבעון הראשון של 2011 הסתכמו מכירות החברה ב-120.6 מיליון דולר, גידול של 6% בהשוואה לרבעון הראשון 2010. הרווח הגולמי הסתכם ב-53 מיליון דולר (שיפור של 8% בהשוואה לרבעון המקביל 2010). החברה לא סיפקה תחזית מכירות לרבעון השני. היא הסבירה זאת בחוסר הוודאות של סגירת עסקת מייקרון, שכן עם סגירת העיסקה היא תאחד את התוצאות הכספיות של המפעל ביפן עם התוצאות של החברה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית