פוקסקון דורשת הטבות ותמיכה פיננסית, כדי להקים בברזיל מפעל הרכבות בהשקעה של 12 מיליארד דולר

18 מאי, 2011

קבלנית המשנה הגדולה בעולם דורשת עדיפות למשלוח מטענים בנמלי התעופה בברזיל. ממשלת ברזיל בתגובה, דורשת העברת ידע טכנולוגי ו"שמירה על זכויות העובדים"

פוקסקון מבקשת עדיפות במשלוח מטענים, ברזיל דורשת העברת ידע טכנולוגי

foxconn requirments for brazilבמסגרת חיפושיה אחר אתרים נוספים להקמת מפעלי ייצור מלבד האתרים שהיא מפעילה בסין, נכנסה חברת פוקסקון (Foxconn) למשא ומתן עם ממשלת ברזיל על הקמת מפעל לייצור והרכבות אלקטרוניות ליד סאו-פאולו בהשקעה של כ-12 מיליארד דולר.

הידיעה על-כך נמסרה לפני כחודש על-ידי נשיאת ברזיל החדשה, דילמה רוסף, במהלך ראיון לרשת BBC הבריטית. אומנם פוקסקון לא מדווחת על העיסקה, אולם אתמול פורסמו בעיתונים בברזיל פרטים נוספים על המשא ומתן בינה לבין הממשלה, בעקבות ראיון עם נשיאת המדינה. פוקסקון דורשת שיועמד לרשותה שטח שהוא גדול יותר מהדרוש להקמת מתקן ייצור, אולי כדי להשאיר בידה אופציה להקים מתקן נוסף בעתיד. היא דורשת עדיפות בשילוח מטענים דרך נמלי תעופה בברזיל ותמיכה פיננסית של הבנק לאומי לפיתוח (BNDES) בברזיל.

זכויות עובדים

ראוי לציין שפוקסקון מכירה את ברזיל, שכן כבר היום היא מפעילה מתקן הרכבות המייצר עבור סוני ו-Dell. הנשיאה רוסף סיפרה שתביעות הממשלה מפוקסקון כוללות העסקת עובדים מקומיים במתקן הייצור וההרכבה, העברת ידע טכנולוגי של פוקסקון לגופים ברזילאים וכיבוד חוקי העבודה וזכויות העובדים בברזיל. יכול להיות שהדרישה האחרונה נועדה להשקיט ביקורת ציבורית, במיוחד לאור השערוריות המלוות את היחס לעובדים במפעלי פוקסקון בסין.

אגב, החברה מוטרדת מאוד משערוריות אלה, ופתחה עמוד אינטרנט מיוחד באתר הבית שלה, המוקדש למה שהיא מכנה: "תגובת החברה לשמועות".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה