טקסס אינסטרומנטס הכריזה על ממיר ADC לסורקי MRI ניידים

25 מאי, 2011

הממיר ADS5263 משתייך למשפחת רכיבים של חברת TI אשר פותחו לשווקים אנכיים בתחום המכשור הרפואי. בהם רכיבים עבור מכשירי אולטרא-סאונד ורכיבים עבור מכשירי ECG/EEG

הממיר משתייך למשפחת רכיבים שפותחו לשווקים אנכיים בתחום המכשור הרפואי

סמיקונדקטורס הי-טק הייטק רכיבים אלקטרונייםחברת טקסס אינסטרומנטס (TI) הכריזה על ממיר מאנלוגי לספרתי 16 סיביות ב-4 ערוצים מדגם ADS5263 המיועד במיוחד ליישומי דימות רפואי דוגמת מכשירי MRI. הממיר חוסך 50% בשטח המעגל, ומספק יחס אות לרעש של 84.6dBFS.

הוא מגיע לקצב עבודה של 100MSPS, כלומר 100 אלף דגימות בשנייה, ומקבל אותות כניסה בתדר של 10MHz. הרכיב הוא בעל צריכת הספק של 380mW/channel, ונועד לשימוש בתכנון מערכות דימות קומפקטיות. קיימת אפשרות לקבל את הממיר במארז לא מגנטי, כדי לשלב אותו במערכות המאופיינות בשדות מגנטיים חזקים, כמו למשל סורקי MRI.

מוד חסכון ומוד ביצועים

תכונות נוספות: יכולת המרה ברזולוציה של 14 סיביות ו-16 סיביות, המאפשרת מיתוג בין פעולה חסכונית ומהירה לבין פעולה איטית אך מדוייקת יותר של האבזר הרפואי. במוד פעולה עתיר ביצועים הופא פועל במתח עבודה של 4V. במעבד למוד פעולה חסכוני, הוא פועל במתח של 2V  בלבד, כאשר צריכת ההספק של כל ערוץ היא רק 195mW. הממיר מופיע במארז QFN בגודל של 9×9 מ"מ.

ממיר ADS5263 משתייך למשפחת רכיבים של חברת TI אשר פותחו לשווקים אנכיים בתחום המכשור הרפואי. בהם רכיבים עבור מכשירי אולטרא-סאונד ורכיבים עבור מכשירי ECG/EEG.

למידע נוסף: ADS5263.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי , סמיקונדקטורס