לאחר אלתא, גם טאואר-ג'אז תפתח טכנולוגיות שבבים חדשות ביחד עם IME מסינגפור

25 מאי, 2011

טאואר-ג'אז הצטרפה לקונסורציום ה-MEMS של מכון המחקר הממשלתי מסינגפור. שיתוף הפעולה יתמקד בשילוב רכיבי MEMS עם רכיבי ASIC. באפריל נחתם הסכם שת"פ בין IME לבין אלתא, לפיתוח מודולים מרובי שבבים עבור מערכות מכ"ם, תקשורת ולוחמה אלקטרונית

שבבים סמיקונדקטורס הייטק הי-טק מארזים
רכיבי MEMS המיוצרים בחברת טאואר-ג'אז

שיתוף הפעולה יתמקד בשילוב רכיבי MEMS עם רכיבי ASIC

חברת טאואר-ג'אז (TowerJazz) מצטרפת לקונסורציום ה-MEMS הסינגפורי.  שיתוף הפעולה יתמקד בפיתוח אריזות רכיבי MEMS ושילוב רכיבי NEMS עם רכיבים לוגיים ייעודיים (ASIC).

ממשלת סינגפור תומכת

המכון הסינגפורי למיקרואלקטרוניקה (IME) החליט לקדם את התחום באמצעות שיתופי פעולה עם חברות שבבים ללא מתקני ייצור (Fabless) ועם יצרניות בעלות מתקני ייצור, כדוגמת טאואר. כדי להשיג את היעד, הוא הקים באפריל את קונסורציום MEMS, הכולל חברות דוגמת Globalfoundries, Seiko, NEC, Intellisense ועוד.

בשנה האחרונה נמצא שוק רכיבי ה-MEMS בצמיחה בעקבות שילוב חיישנים רבים מבוססי MEMS, כמו מצפנים, חיישני תאוצה, מיקרופונים ועוד, המשולבים בתוך סמארטפונים. על-פי ההערכות (Yole Development), היקף השוק העולמי נאמד כיום בכ-8 מיליארד דולר.

מנהל IME, פרופ' דים-לי קוואנג, אמר שסל הטכנולוגיות העשיר של טאואר-ג'אז מאפשר ל-IME ולשותפותיה לשמור על רמת התחרותיות שלהן. סמנכ"לית הנדסה ומו"פ בטאואר-ג'אז, זמירה שטרנפלד-לביא, אמרה שהשילוב בין רכיבי MEMS ורכיבי ASIC, לצד היכולת של טאואר לייצר גם רכיבי MEMS וגם רכיבים משולבים, מאפשר לקצר את הזמן היציאה לשוק של מוצרים חדשים.

אלתא מפתחת מודולים מרובי שבבים

מכון Institute of Microelectronics הוא גוף אקדמי ממשלתי שהוקם במטרה לתמוך בתעשיית השבבים בסינגפור, ומעסיק יותר מ-200 חוקרים בעלי תארים גבוהים בתחום ייצור השבבים. למכון שיתופי פעולה נוספים עם חברות ישראליות. בחודש מרץ השנה נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין IME לבין חברת אלתא (בבעלות התע"א) לפיתוח מצע חדשני המאפשר לייצר מארזים עבור מודולים מרובי שבבים (Multi Chip Modules).

שיתוף הפעולה נועד לפתח מודולים למערכות אלחוטיות שהם קטנים יותר, קלים במשקל ועמידים בטמפרטורות גבוהות. בכוונת אלתא ליישם אותם במערכות מכ"ם, תקשורת ולוחמה אלקטרונית. קוואנג הסביר שלשיתוף הפעולה עם אלתא עשוייה להיות השפעה גדולה על התעשייה הביטחונית ועל שוק מארזי השבבים העולמי בכלל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית