אלטק חוזרת לפסי צמיחה: עלייה של 22.9% במכירות ברבעון הראשון

31 מאי, 2011

לאחר קיפאון ארוך במכירות ובריווחיות, התאוששות המכירות באירופה ובארה"ב, לצד שינויים חיוביים בשער החליפין של האירו מול השקל, סייעו לה לממש את תוכנית ההבראה

החברה נהנית מהתאוששות המכירות באירופה ובארה"ב, לצד שינויים חיוביים בשער החליפין של האירו מול השקל

מעגלים מודפסים Eltek הייטק הי-טק
אריה רייכרט

חברת אלטק (Eltek), יצרנית המעגלים המודפסים מפתח-תקווה, חוזרת לפסי צמיחה במכירות ובריווחיות. היום (ג') דיווחה החברה על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2011, ומהם עולה שמכירותיה צמחו ב-22.9% להיקף של 11.8 מיליון דולר ברבעון הראשון.

הבשלת מאמצי שיווק

הרווח הגולמי של אלטק הסתכם ב-2.5 מיליון דולר (21% מההכנסות) – עלייה של 139% בהשוואה לרבעון המקביל ב- 2010. הרווח הנקי הסתכם ב-788 אלף דולר, בהשוואה להפסד נקי של 682 אלף דולר ברבעון המקביל של 2010.

נשיא ומנכ"ל החברה, אריה רייכרט, אמר שאלטק נהנתה במהלך הרבעון מגידול בהכנסות הן בשוק המקומי והן בייצוא, "כתוצאה משיפור בשוק המעגלים המודפסים והבשלה של מאמצי השיווק בארה"ב ובאירופה". לדבריו, תוכנית ההתייעלות התפעולית של החברה היתה מהגורמים המרכזיים לשיפור בתוצאות. "השיפור בתהליכי הייצור איפשר לנו להגדיל את המכירות, מבלי להגדיל את הוצאות התפעול בשיעור זהה".

סמנכ"ל הכספים של אלטק, אמנון שמר, הסביר שחלק מהעליה בריווויות נובע מהתחזקות שער האירו מול השקל. הדבר הביא גם לעלייה בערך החוב של הלקוחות האירופים וגם לירידה בוהצאות המימון.

חברה בת בגרמניה

חברת אלטק מייצרת מעגלים מודפסים קשיחים ומעגלים מודפסים גמישים-קשיחים. החברה פועלת מפתח-תקווה ומעסיקה כ-360 עובדים, מהם 40 עובדים בחברה הבת קובטרוניק בגייסלינגן ליד שטוטגרט, גרמניה, שאותה רכשה אלטק ב-2002, במטרה להגדיל את המכירות בשוק האירופי. השווקים העיקריים של החברה הם ביטחון, תעופה ומערכות רפואיות המהווים כ-70% מהמכירות. החברה נמצאת בשליטת יוסי מימן (24%) ומשווקת את מוצריה בישראל, אירופה, ארה"ב, הודו, דרום אפריקה וסינגפור.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית