מזור החלה לשווק את הרובוט הכירורגי החדש Renaissance

6 יוני, 2011

החברה פיתחה את המערכת החדשה על בסיס לקחים שניצברו לאחר מספר שנים שבהן פעלה מערכת SpineAssist, אשר ביצעה יותר מ-2,000 ניתוחי עמוד שדרה בלא אף פגיעה מתמשכת במערכת העצבים

מערכת הדור הקודם, SpineAssist, ביצעה יותר מ-2,000 ניתוחי עמוד שדרה בלא אף פגיעה מתמשכת במערכת העצבים

חברת מזור רובוטיקה (Mazor) החלה בהשקה עולמית של מערכת הרובוטיקה החדשה לביצוע ניתוחי עמוד שדרה, Renaissance. המערכת החדשה מחליפה את הרובוט SpineAssist שהחברה משווקת מזה מספר שנים. ההשקה מתבצעת בעקבות קבלת אישור שימוש של האחיוד האירופי (CE) ואישור שימוש של ה-FDA בארה"ב. החברה מתכננת לשווק אותו מיידית בארה"ב, באירופה ובאסיה, ומעריכה שכבר ברבעון הקרוב יהיו המכירות הראשונות.

מכשור רפואי 3D רובוט ניתוח הייטק הי-טק חברת מזור רובוטיקה מפתחת מערכות רובוטיות לביצוע ניתוחי עמוד שדרה, המאפשרות למקם ברגים אורתופדיים בחוליות באופן מדוייק. הפתרון נותן מענה לבעייה רפואית קשה, הנובעת מכך שבכ-10% מהתהליכים הידניים, יש טעויות במיקום הברגים.המערכת החדשה מספקת דיוק של 1 מ"מ. היא מבוססת על הניסיון אשר ניצבר במהלך יותר מ-2,000 ניתוחים שבוצעו במערכת SpineAssist, שבמהלכם הותקנו יותר מ-12,000 שתלים בלא אף פגיעה מתמשכת בעצבים.

תהליך הניתוח מבוסס על ארבעה שלבים עיקריים: יצירת תוכנית ניתוח אידיאלית במערכת סריקה והדמייה תלת-מימדית. הצמדת תמוכות לחולה להבטחת פעילות מדוייקת של הרובוט. יצירת תמונה פלואורוסקופית העוקבת בזמן אמת אחר הניתוח ולוודא התאמה לתוכנית הניתוח, והתקנת הכלים המביאים את השתלים למיקומם המתוכנן.

החברה פועלת מקיסריה ומעסיקה כ-50 עובדים. לפני כשלושה חודשים היא גייסה 19 מיליון שקל בבורסה בתל-אביב, ככל הנראה למימון השקת המערכת החדשה. המודל העסקי של מזור רובוטיקה מבוסס על החכרת המערכת תמורת סכום קבוע לכל ניתוח, ומכירת אבזרים מתכלים כמו ברגים ושתלים שהיא מייצרת.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: מכשור רפואי , תעשייה ישראלית