נפרצו חשבונות כרטיסי האשראי של סיטיגרופ

9 יוני, 2011

בדיקת אבטחה שגרתית שבוצעה לאחרונה, גילתה כי מישהו הצליח לצפות בפרטי החשבונות של 1% מלקוחות סיטיגרופ ולאסוף מידע הכולל את שם הלקוח, מספרי החשבון שלו ופרטי קשר אישיים. הססמאות נשארו מוגנות

הפריצה התגלתה במהלך בדיקת אבטחה שגרתית

עדיין לא שככה הסערה שטילטלה את סוני, לאחר שהאקרים פרצו לאתר פלייסטיישן וגנבו פרטים של כמעט 100 מיליון לקוחות, וכבר מתפתחת פרשה נוספת: קבוצת הבנקאות הגדולה Citigroup  הודיעה שהאקרים הצליחו לפרוץ אל מחשביה ולקבל גישה אל פרטי כרטיסי האשראי של אלפי לקוחות.

הבנק מסר לסוכנות AP שבדיקת אבטחה שגרתית שבוצעה לאחרונה, גילתה כי מישהו הצליח לצפות בפרטי החשבונות של 1% מלקוחותיה. AP בדקה את הדו"ח השנתי של סיטיגרופ, וממנו עולה שיש לה כ-21 מיליון לקוחות בארה"ב לבדה. הבנק שמקום מושבו בניו-יורק לא דיווח מהו מספר הלקוחות שהושפעו מהפריצה.

הבדיקה גילתה שההאקרים השיגו גישה לשירות החשבונות המקוון (Account Online Service), שבאמצעותו הם יכלו לצפות בפרטים הכוללים את שם הלקוח, מספרי החשבון שלו ופרטי קשר הכוללים את האימייל הפרטי. הבנק מסר שהפורצים לא השיגו פרטים אישיים נוספים, כמו תאריכי לידה, מספרי ביטוח לאומי, תאריכי תפוגת כרטיסי האשראי וססמאות אבטחה של כרטיסי האשראי.

שוק האבטחה צומח

לאחרונה פירסמה חברת גרטנר מחקר שוק המלמד כי שוק תוכנות האבטחה חזר לצמוח, לאחר השפל של שנת 2009. בשנת 2010 הסתכם השוק העולמי בכ-16.5 מיליארד דולר – צמיחה שנתית של 12%. התחומים הצומחים ביותר בשוק תוכנות האבטחה הם מוצרים לאבטחת גישה לאינטרנט ותוכנות לניתוח ארועים (Security Information and Event Management).

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחה , חדשות