החלו ניסויי ביטא במדפסת ה-PCB של קמטק

12 יוני, 2011

החברה מעריכה שעד סוף השנה היא תתחיל מכור את מדפסת GreenJet, המאפשרת לבצע צביעה דיגיטלית של הצבע הירוק על מעגלים מודפסים, במקום להשתמש בתהליך ארוך ויקר יותר של מסיכות הלחמה. המוצר מיועד לשוק פוטנציאלי בהיקף של חצי מיליארד דולר בשנה

מכונת הדפוס הדיגיטלי תחליף את תהליך הכנת המסיכות לציפוי המעגלים המודפסים בצבע ירוק, שנועד לדחות את משחת הלחמה

חברת קמטק (Camtek) החלה להפעיל את מערכת הצביעה GreenJet שפיתחה עבור מעגלים מודפסים בשני אתרי ייצור של מעגלים מודפסים בישראל. סמנכ"לית הכספים של החברה, מירה רוזנצווייג, גילתה היום בכנס משקיעים שמכונה אחת פועלת בחברה האחות, פיסיבי טכנולוגיות, ומכונה נוספת מופעלת אצל יצרנית PCB ישראלית אחרת. מכונות אלה מורצות בשלבי ניסויי ביטא אחרונים, לקראת תחילת השיווק שלהן. "אנחנו נמצאים בשלבי הפיתוח האחרונים, ובמחצית השנייה של 2011 נתחיל בהתקנת מכונות אצל לקוחות", אמרה.

קמטק CAMTEK AOIמדפסת למעגלים מודפסים

מדובר במדפסת הזרקת דיו המשלבת יכולות של מערכת בדיקה ויזואלית אוטומטית (AOI), יכולות של מדפסת הזרקת דיו ודיו מיוחד שפותח בחברה. היא מיועדת לצבוע את המעגלים המודפסים בצבע ירוק, המאפשר לבצע הלחמות רק בנקודות שנקבעו מראש (נקודות שלא נצבעו בצבע הירוק). במקומות שבהן מצופה המעגל בצבע ירוק, הצבע דוחה את משחת ההלחמה.

מדובר בטכנולוגיה שפיתחה חברת Printar מרחובות, שנועדה להחליף את השימוש במסיכות הלחמה, באמצעות צביעה ישירה של המעגל המודפס. פרינטאר נירכשה על-ידי קמטק בשנת 2009 תמורת 2.5 מיליון דולר, והמשיכה את תהליך הפיתוח.

בקמטק מעריכים שהתהליך החדש מהיר יותר ומדויק יותר מאשר השימוש המסורתי במסיכות הלחמה. הוא נעשה במהלך אחד, בלא צורך בתהליכי הקרנה, חשיפה, עיכול וניקוי, ומאפשר להשלים את הצביעה בלא חומרי פסולת שיש לסלק ובפחות ידיים עובדות.

מכיוון שתהליך ההדפסה הדיגיטלי מבוסס על שימוש בדיו ייחודי, המוצר החדש מבטיח לחברה מכירות ארוכות טווח של הדיו עצמו. "בטווח הרחוק היקף ההכנסות ממכירת הצבע יהיו גדולות מהיקף המכירה של המכונות עצמן", אמרה רוזנצווייג. להערכת קמטק, היקף השוק הפוטנציאלי של מערכת הצביעה החדשה מסתכם בכ-500-600 מיליון דולר בשנה.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , ציוד בדיקה , תעשייה ישראלית