התעשייה האווירית מקימה חברה לייצור טורבינות רוח לאספקת חשמל

14 יוני, 2011

החברה תוקם בהשקעה של 43 מיליון אירו. לאחר ארבע שנות לימוד, הגיעה התעשייה האווירית למסקנה שתחום טורבינות הרוח מתאים למגוון היכולות של החברה - החל מידע אווירודינמי הדרוש לבניית הלהבים, וכלה ביכולת לייצר גופים גדולים מאוד

החברה תוקם בהשקעה של 43 מיליון אירו, ביחד עם שותף זר, ותייצר חוות אנרגיית רוח בהספק של 3 מגה וואט

IAI אנרגיית רוח חשמל טורבינות הייטק
יו"ר תע"א יאיר שמיר

לאחר מספר שנות פיתוח ובדיקת שוק האנרגיה האלטרנטיבית, נכנסת התעשייה האווירית לתחום הייצור וההקמה של תחנות כוח המבוססות על אנרגיית הרוח.

אתמול (ב') נחתם הסכם בין התע"א לבין חברה זרה להקמת חברה משותפת אשר תעסוק בפיתוח, ייצור והקמת טורבינות רוח בים וביבשה להפקת חשמל בהספק של 3 מגה וואט.

שתי החברות יתחילו את הפעילות המשותפת בניסוי פיילוט שבמסגרתו יוקמו שתי חוות רוח להפקת חשמל. הפעילות המשותפת תתבצע באמצעות חברה חדשה שתיהיה בבעלות שווה. שני הצדדים יהיו רשאים לעסוק במכירת טורבינות ובמתן שירות לאחר המכירה, תמורת תשלום תמלוגים לחברה המשותפת. החברה החדשה תוקם במימון משותף בהיקף של כ-43 מיליון אירו.

"הלהב הוא כנף אווירודינמית"

התחום התעשייה האווירית החלה להתעניין בנושא לפני כ-4 שנים, והקימה קבוצה ללימוד נושא אנרגיית הרוח. יו"ר התעשייה האווירית, יאיר שמיר, סיפר לאחר קבלת המסקנות הראשונות של הקבוצה, כי החברה הגיעה למסקנה שתחום אנרגיית הרוח והגענו מתאים ליכולות של התע"א.

"מצד אחד, הרוח קיימת בכל מקום, ומצד שני יש לנו כתעשייה את כל היכולות הרלבנטיות לשוק הזה: בנושא הלהב, שהוא בעצם כנף אווירודינמית, יש לנו ידע בייצור בתכנון. יש לנו ידע ויכולת בניית המרכיבים הפנימיים כמו גנרטורים למשל, ויש לנו ידע בניית גופים גדולים ומורכבים כמו גוף הטורבינה. הנושא תואם למערך היכולות שלנו, ואנחנו רוצים להיכנס אליו".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות , תעשייה ישראלית