חייקין: "Rohm מתעניינת בתכנוני הייחוס של התעשייה הישראלית"

16 יוני, 2011

חברת Rohm היפנית ערכה אתמול מפגש היכרות עם התעשייה הישראלית במטרה להשיג דריסת רגל במה שניתפש ביפן כמרכז פיתוח ענק של תעשיית מוצרי הצריכה העולמית

חברת Rohm היפנית לומדת את השוק הישראלי, כדי להגיע באמצעותו לשוק העולמי

 ישראל יפן רכיבים תכנוני ייחוס הייטק Rohm
דני חייקין

אתמול (ד')  קיימה חברת Rohm היפנית את הארוע הגדול הראשון שלה בישראל, שבו הציגה בפני מהנדסים מקהילת הפיתוח המקומית את כל המוצרים שהיא מייצרת, בעיקר רכיבים אקטיביים, מעגלים משולבים ואפילו קבלים ונגדים.

Techtime התעניין מדוע חברה המייצרת בעיקר רכיבים למוצרי צריכה המוניים המיוצרים במזרח, מעניקה משקל כל-כך גדול לשוק הישראלי. דני חייקין, מנכ"ל חברת 2Bpresent המשמשת כנציגה של Rohm בישראל, הסביר שבניגוד למה שמקובל לחשוב על-ידי רבים, לישראל יש השפעה גדולה מאוד על השוק הצרכני בעולם.

חייקין: "צריך לזכור שלמרות שאין בארץ ייצור משמעותי של מוצרים צרכניים, השוק הישראלי מאוד אטרקטיבי מבחינת יצרני הרכיבים. פועלות בארץ יצרניות שבבים כמו צורן, CEVA, DSPG וחברות דומות שהמוצרים שלהן נמכרים בכמויות גדולות בכל העולם".

שוק קטן עם השפעה גדולה

"החברות האלו משווקות את הרכיבים ביחד עם תכנוני ייחוס למוצרים שעוברים לייצור בכמויות גדולות, ובמקרים רבים היצרנים פשוט מממשים את תכנוני הייחוס הללו. לכן מבחינת חברות כמו Rohm השוק הישראלי הוא מאוד גדול".

רכיבים אלקטרוניים תכנוני ייחוס CEVA DSPG הייטק הי-טק
מימין לשמאל: דני חייקין (שני מימין) ביחד עם מומחי Rohm שהגיעו לישראל: סאם טאיוו מנהל לקוח פיוטשר, מארק פרושטה מנהל קבוצת מנהלים טכניים ופין לנגה מנהל טכני רכיבי אודיו ורכיבים אנלוגיים

"בארץ גם פועלים מרכזי פיתוח של חברות גלובליות, שמוצריהן מיוצרים בכמויות גדולות. היא מעוניינת להיכנס לתכנוני הייחוס של החברות הישראליות, כדי שתוכל למכור את הרכיבים לחברות ה-OEM".

בעבר התייחסו אל Rohm כאל יצרנית קבלים ונגדים. מה השתנה?

"כיום מהווים הקבלים והנגדים רק חלק קטן מכלל המכירות של Rohm. היא רכשה את חברת OKI Semiconductors ומפתחת רכיבים עצמיים. היא אחת מתוך שתי חברות שניבחרו על-ידי אינטל לייצר את רכיב ניהול ההספק (Power Management) עבור מעבדי Atom החדשים. כיום הם נמצאים במו"מ עם לקוח ישראלי גדול, על פיתוח שבב דומה עבור המערכות שלו בארץ".

כיצד הושפעה החברה מרעידת האדמה והצונאמי ביפן?

"החברה הושפעה חלקית מרעידת האדמה, אולם התגברה על הנזקים מהר מאוד מכיוון שהיא היתה ערוכה מראש לרעידות אדמה. יש לה מספר פאבים המפוזרים במקומות מרוחקים ברחבי יפן, וכולם ערוכים לייצר גם את קווי המוצר של המפעלים האחרים, וכיום חודשה לגמרי אספקת כל הרכיבים.

"יכולת הייצור העצמית הוכיחה את עצמה גם בתקופת המשבר של 2009, כאשר התפתחו אלוקציות בשוק הרכיבים, ובזכות הייצור העצמי של החברה אף רכיב של Rohm לא נכנס לאלוקציות".

מהו תחום הפעילות המרכזי של 2Bpresent?

"אנחנו חברת נציגויות המייצגת את האינטרסים של היצרן, כאשר המכירות נעשות דרך המפיצים המורשים. כיום המפיצים של Rohm בארץ הן סמיקום לקסיס, אבנט ופיוטשר (Future Electronics). כיום אנחנו פועלים גם במזרח אירופה: יש לנו משרדים בישראל, בטורקיה, בפולין, בהונגריה, בבולגריה וברומניה. המטרה שלנו היא להיכנס עד סוף השנה גם לרוסיה".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , שיווק והפצה