מתרחב שיתוף הפעולה קיידנס-TSMC: פיתחו ביחד פתרונות תמיכה בתקני USB2.0 ו-USB3.0

3 יולי, 2011

קאפור: "כיום מורגשת בשוק דרישה להתאמת ה-IP לטכנולוגיית התהליך המיועדת, ולתמיכה של פתרון התכנון האלקטרוני בסביבה משולבת הכוללת גם את הסיליקון, וגם את המארז והלוח"

בשלב הראשון יפותחו פתרונות תמיכה בתקני USB2.0 ו-USB3.0. הצוות כבר סיפק  בקרי PCS/PHY מורשים בתקנים USB 2.0/3.0 המיועדים לפיתוח שוטף בצמתים מתקדמים

חברת קיידנס (Cadence) הכריזה על שיתוף פעולה עם TSMC שנועד להרחיב את היצע ממשק ה-IP שלה. במשך שנים עובד צוות שירותי התכנון של קיידנס עם TSMC על פריסת תכנונים המשלבים ממשקים מהירים בצמתים המתקדמים. קשר זה משמש בסיס לשיתוף הפעולה הנוכחי, שבמסגרתו יפתחו מהנדסים של קיידנס ושל TSMC, ממשק המבוסס על "גרעין IP" שאותו תורמת TSMC. הפתרון שיפותח כתוצאה מהעבודה המשותפת ישווק על-ידי קיידנס.

לדברי מנהל שיווק תשתיות תכנון ב-TSMC, סוק לי, "פיתוח ושילוב IP מורכב בצמתים המתקדמים היא מימשה הדורשת מהמפעלים ומספקיות ה-IP לעבוד בשיתוף פעולה. הדבר יסייע לקדם את פלטפורמת החדשנות הפתוחה שלנו (Open Innovation Platform)". בשלב הראשון יפותחו פתרונות תמיכה בתקני USB2.0 ו-USB3.0. הצוות כבר סיפק  בקרי PCS/PHY מורשים בתקנים USB 2.0/3.0 המיועדים לפיתוח שוטף בצמתים מתקדמים.

שיתוף פעולה מגוון

סמנכ"ל שיווק בחטיבת מימוש SoC בקיידנס, וישאל קאפור, אמר ששיתוף הפעולה מדגים כיצד מפעלים וספקיות IP צריכים לעבוד בשיתוף פעולה כדי לסייע ללקוחות להתגבר על המורכבות הגוברת של שבבי SoC. לדבריו, כיום מורגשת בשוק דרישה להתאמת ה-IP לטכנולוגיית התהליך המיועדת, ולתמיכה של פתרון התכנון האלקטרוני בסביבה משולבת הכוללת גם את הסיליקון, וגם את המארז והלוח.

לפני חודש הודיעו שתי החברות על שיתוף פעולה בתהליכי הייצור של TSMC לאותות מעורבים (Analog-Mixed-Signal)   גיאומטריית ייצור של 28 ננומטר. החברה הודיעה ששיתוף הפעולה ההדוק עם TSMC איפשר לה להוציא לשוק פתרונות תכנון לשבבים תלת מימדיים (3D-IC), תכנון ברמה אלקטרונית (ESL) ופתרונות חדשים ש תכנון לייצוריות (DFM).

חברת Cadence Design Systems פועלת בתעשיית ה-Electronic Design Automation משנת 1987. קיידנס דיזיין סיסטמס ישראל הוקמה בשנת 1989 כגוף מכירות, שיווק ותמיכה. בשנת 2005 רכשה קיידנס את חברת וריסיטי הישראלית, המשמשת כיום כמרכז פיתוח של קיידנס הממוקם בפארק אפק, ראש העין. מנכ"ל קיידנס דיזיין סיסטמס ישראל הוא ארז צור ומנהל מרכז הפיתוח הוא עמוס זיו.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תוכנה ותכנון אלקטרוני