הבנקים סרבו, אלרון ו-RDC יעניקו לסטרלינג הלוואה של 2 מיליון דולר

5 יולי, 2011

ההלוואה ניתנה לפי התנאים שהבנקים מעניקים לחברות סטארט-אפ הנמצאות בשלב תחילת המכירות: הלוואות לפירעון בתוך שנתיים בריבית לייבור פלוס 6.5%

החברה זקוקה להלוואה כדי לממן את פעילותה השוטפת עד שיהיה לה תזרים מזומנים חיובי

הדירקטוריון של חברת סטרלינג תקשורת מתקדמת (Starling) אישר את עסקת קבלת ההלוואה מהחברות אלרון ו-RDC בהיקף של 2 מיליון דולר. ההלוואה ניתנה בעקבות סירוב של הבנקים להעניק לחברה הלוואה. סטרלינג מסרה היום שבמהלך בדיקה מול שני הבנקים שאליהם פנתה, היא קיבלה מהם אינדיקציות לתנאים של הלוואות דומות שהם מעניקים לחברות הזנק הנמצאות בשלב דומה לסטרלינג, כלומר שלב תחילת המכירות.

מהנתונים עולה שהבנקים נותנים הלוואות לפירעון בתוך שנתיים בריבית לייבור פלוס 6.5%. על-סמך נתונים אלה, אלרון ו-RDC החליטו להעמיד את ההלוואה לסטרלינג בתנאים דומים. החברה זקוקה להלוואה כדי לממן את פעילותה השוטפת עד שיהיה לה תזרים מזומנים חיובי.

אנטנות לוויינים ניידות

סטרלינג אנטנות לוויין
אנטנת StarRail של סטרלינג

חברת סטרלינג החלה כמיזם משותף של אלביט ורפאל, ובשנת 2003 היא התאגדה כחברה בשותפות של אלביט ו-RDC וחתמה על הסכמי העברת ידע מאלביט ורפאל.

המוצרים העיקריים של החברה הם אנטנות מיוחדות המאפשרות למטוסים ולכלי-רכב המצויים בתנועה לשמור על קשר רציף עם לווייני תקשורת ולספק שירותי תקשורת בפס רחב: אנטנה למטוסים מסחריים, אנטנה למטוסים צבאיים, אנטנה לכלי-רכב קרקעיים ואנטנה לרכבות מהירות. החברה פיתחה גם את טכנולוגיית CoMPATM, שהיא טכנולוגיה עצמית מוגנת בפטנט המאפשרת לייצר אנטנה מרובת משטחים המשיגה גורם צורה קטן במיוחד. בין השאר, היא מאפשרת לאחסן את כל היחידות האלקטרוניות בתוך האנטנה עצמה.

בשנה האחרונה החברה נקלעה לקשיים עקב הוצאות מו"פ גדולות ומכירות מעטות. בשנת 2010 היא הפסידה כ-41 מיליון שקל וברבעון הראשון של 2011 היא הפסידה כ-8 מיליון שקל. במסגרת מאמצי ההבראה שהיא נקטה בהם בחודשים האחרונים, התחלפו המנהלים הבכירים בחברה, והיא חתמה על הסכמים לקבלת הלוואות מבעלי המניות העיקריים (אלביט, אלרון ו-RDC) בהיקף כולל של קרוב ל-8.5 מיליון דולר.

עסקה זרה

המהלך החשוב ביותר היה הסכם למכירת כל פעילותה האזרחית לחברה זרה בסכום של 17 מיליון דולר. ביצוע ההסכם צפוי להימשך כשנה וחצי, ובין השאר הוא תלוי באישור מערכות התקשורת שהיא צפויה למסור לחברת EMS Technologies.

השלמת ההסכם יאפשר לסטרלינג למקד את כל פעילותה בשוק הביטחוני. בעבר מסרה החברה שההלוואות שקיבלה מבעלי המניות נועדו לאפשר לה לעמוד בהתחייבויות ל-EMS Technologie, כדי להשלים בהדרגה את הסכם המכירה. על רקע זה, יש למשא ומתן עם רפאל חשיבות רבה מאוד לעתידה של סטרלינג, שכן הקניין הרוחני שקיבלה מרפאל במסגרת הסכם הקמת החברה, מהווה חלק בלתי נפרד מהטכנולוגיה הצבאית שברשותה.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית , תקשורת