סמסונג מאחדת את חטיבת השבבים וחטיבת הצגים השטוחים

6 יולי, 2011

עיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח שהחברה החליטה למזג את שתי החטיבות לאחר שהתברר לה כי לקוחות הרוכשים ממנה שבבים, מתחרים בה בתחום הריווחי של הצגים השטוחים

החטיבה הממוזגת תהיה אחראית לכ-44% מהכנסות החברה

גוגל קוד פתוח סמסונג נטבוקחברת סמסונג, הנחשבת ליצרנית השבבים הגדולה בעולם אחרי אינטל, מאחדת את שתי החטיבות הגדולות ביותר שלה: חטיבת ייצור השבבים וחטיבת ייצור הצגים השטוחים. העיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח שהחברה החליטה למזג את שתי החטיבות לאחר שהתברר לה כי לקוחות הרוכשים ממנה שבבים, מתחרים בה בתחום הריווחי של הצגים השטוחים.

בעבר שתי החטיבות פעול במסגרת משותפת, עד שהופרדו בשנת 2004. הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי החטיבה הממוזגת תהיה אחראית לכ-44% מההכנסות של החברה.

למיזוג צפויה להיות השפעה נוספת של השוק: לאחרונה דיווחה חברת המחקר IHS iSuppli שהגידול המהיר בשוק הסמארטפונים והטאבלטים יצר מחסור בשוק בתחום צגי המגע השטוחים, וחברות רבות נאבקות להבטיח לעצמן חוזי ייצור עם ספקיות צגים. לסמסונג יש בתחום זה יתרון, שכן היא מייצרת גם שבבים, גם צגים שטוחים וגם סמארטפונים וטאבלטים.

היכולת הזו סייעה לה להיות מהחברות הראשונות המוציאות לשוק את המחשב המקוון של גוגל, Chromebook, אשר מצוייד במעבד Atom של אינטל ומיועד להתחרות במחשבים מבוססי חלונות מקטגוריית נטבוק (Netbook).

Share via Whatsapp