השקעה בחברת שבבים: יוצאי מיסטיקום גייסו 14 מיליון דולר

7 יולי, 2011

החברה הוקמה על-ידי יוצאי חברת Mysticom שנמכרה ב-2005 ל-TranSwitch האמריקאית. הטכנולוגיה שלה מאפשרת לצרוך תכני מולטימדיה באיכות גבוהה בלא צורך בדחיסה או בתשתית יקרה. בין המשקיעים בחברה: יצרניות ציוד צרכני ביתי מטאיוואן ומיפן

בין המשקיעים בחברה: יצרניות ציוד צרכני ביתי מטאיוואן ומיפן

דרור ירושלמי אייל מסד עירן לידה אלון בן זראיחברת ואלנס (Valens Semiconductor) מהוד השרון, אשר המציאה את טכנולוגיית HDBaseT, השלימה גיוס הון שני בהיקף של 14 מיליון דולר. בגיוס השתתפו משקיעים חדשים, בהם: Pegatron מטאיוואן, Mitsui & Co. מיפן והקרנות Amiti Ventures ו-Aviv Venture Capital, וכן המשקיעים הוותיקים בחברה: קרן מגמה וקרן ג'נסיס.

DSP multimedia Vakens
דרור ירושלמי, מנכ"ל Valens

מנכ"ל החברה, דרור ירושלמי, אמר בעקבות הגיוס שהאופי המיוחד של המשקיעים בחברה מאפשר לה לחזק את מעמדה בשוק הרשתות הביתיות. "אנחנו מגבירים את היקף הייצור במטרה לספק שבבי HDBaseT לחברות הייצור: קבלניות ייצור אלקטרוני, חברות ייצור ופיתוח ויצרניות מותגים של מוצרים צרכניים. במקביל, הם מסייעים לנו לחזק את אחיזתנו בשוק היפני".

בידור ביתי וזול

הטכנולוגיה של החברה מאפשרת הפצת שידורים ביתיים של מולטימדיה באיכות גבוהה (HD) באמצעות כבלי תקשורת נתונים זולים למרחקיםשל עד 100 מטרים. בכך היא חוסכת את הצורך להשתמש בטכנולוגיות דחיסה או בתשתיות יקרות. הטכנולוגיה מבוססת על שני שבבים: משדר ומקלט, המקושרים ביניהם באמצעות כבל של רשת תקשורת מקומית (LAN). הם מאפשרים לשלב בסביבת הבידור הביתית את כל מקורות המידע, החל מאבזרים צרכניים, מחשבים ומכשירי טלוויזיה ולצרוך אותה באיכות וידאו וקול גבוהה, ומשחררת את הצורך בתיווך של שרת ביתי.

חברת Valens הוקמה בשנת 2006 על-ידי קבוצה של שישה מייסדים, שחמידה מהם הגיעו מחברת Mysticom, אשר נמכרה ב-2005 לחברת TranSwitch האמריקאית. אייל מסד, סגן נשיא למחקר ופיתוח, עסק בפיתוח טכנולוגיית HDBaseT ובעל ניסיון של יותר מ-20 שנה בתעשיית הסמיקונדקטורס. הוא היה ממייסדי חברת Mysticom, ולפני כן שימש כראש צוותי פיתוח ב-LSI Logic ובחברת National Semiconductor.

dsp VALENS HOME NETWORK דרור ירושלמי גבי גור אייל מסד
מבנה סכמטי של יישום טכנולוגיית HDBaseT בערכת השבבים של Valens

עירן לידה, המנהל הטכנולוגי, בעל ניסיון של 16 שנה בפיתוח מודמי DSP. גם הוא ממייסדי Mysticom והיה אחראי בה על פיתוח שבבים למתגי איתרנט. לפני כן עבד בחברת RND, שבה פיתח תוכנות זמן אמת עבור נתבי IP ו-IPX. גבי גור, מנהל תחום ה-DSP בחברה, שימש כמנהל תחום ה-DSP והאלגוריתמים ב- Mysticom ולפני כן ביצע תפקידי פיתוח דומים בחברת DSPG.

נד בנת, מנהלת תחום ארכיטקטורת תוכנה ומערכת, שימש כארכיטקט מערכת ותוכנה ראשי בחברת Mysticom , שבה היה אחראי על על מוצרי DVI/HDMI. לפני כן שימש כמהנדס תוכנה בחברת National Semiconductor. אלון בן זראי, מנהל תחום אנלוג ואותות מעורבים, שימש כמנהל תחום האנלוג בחברת Mysticom, ולפני כן היה עבד כמהנדס מעגלים בחברת National Semiconductor. מקבוצת המייסדים, רק המנכ"ל דרור ירושלמי, לא הגיע מ-Mysticom. לפני שהשתתף בהקמת Valens הוא שימש כמנהל הפיתוח העסקי של חברת Saifun Semiconductor, והיה גם הנשיא לשיווק של אמבלייז.

ממיסטיקום לטראנסוויץ'

חברת Mysticom היתה חברת פאבלס שפיתחה שבבים מתקדמים ביותר לתקשורת איתרנט מהירה, אולם נמכרה בשנת 2005 לחברת TranSwitch האמריקאית תמורת כ-5 מיליון דולר בלבד. החברה עדיין מפעילה מרכז מחקר ופיתוח בהרצליה המנוהל על-ידי חיים משה, לשעבר מייסד חברת OptiX Networks. חלק מהעובדים שהגיעו ל-TranSwitch בעקבות עיסקת Mysticom התקדמו בה לתפקידי מפתח, בהם אמיר בר-ניב, ממייסדי Mysticom, המשמש כיום כסגן נשיא למערכות ויישומים ב-TranSwitch

 

Mysticom
Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס