יואב כץ, איתי יגר ושדי קופטי קיבלו את פרס ההצטיינות של יבמ על פיתוח טכנולוגיה לאימות התכנון של שבבים

7 יולי, 2011

טכנולוגיית X-Gen פותחה במעבדת יבמ בישראל ומשמשת כיום בתהליכי התכנון של רוב המערכות מתוצרת יבמ. היא מייצרת סדרה של מבחנים עבור מודל מופשט של הרכיב המתוכנן, המאפשר לזהות טעויות תכנון לפני ההעברה לייצור

טכנולוגיית X-Gen המאפשרת לאמת את התכנון של רכיבים ומערכות לפני העברתם לייצור

החוקרים הישראלים יואב כץ, איתי יגר ושדי קופטי ממעבדת המחקר של יבמ בישראל זכו בפרסי ההערכה של  יבמ העולמית (IBM Corporate Award) על הישגים טכנולוגיים ומדעיים יוצאי דופן. הפרסים ניתנו עבור תרומתם לפיתוח טכנולוגיית X-Gen המאפשרת לאמת את התכנון של רכיבים ומערכות לפני העברתם לייצור.

Software semiconductors verification אלקטרוניקה הייטק
תיאור סכימטי של ארכיטקטורת X-Gen

טכנולוגיית X-Gen פותחה במעבדת יבמ בישראל ומשמשת כיום בתהליכי התכנון של רוב המערכות מתוצרת יבמ. היא נחשבת ל"קו ההגנה האחרון" מפני באגים העלולים למצוא דרכם אל פרוסת הסיליקון. הטכנולוגיה מבטיחה כי כל השרתים, המעבדים למכונות משחקים כגון פלייסטיישן ו-WII, הרכיבים במערכות משובצות מחשב ומוצרים אחרים של יבמ, אכן יעבדו באופן המיועד להם. חברת יבמ העריכה שעד היום הניבה הטכנולוגיה הזאת רווחים משמעותיים לחברה וחסכה מיליוני דולרים במניעת טעויות תכנון פוטנציאליות.

מחולל מבחנים

המערכת מבוססת על מחולל מבחנים (Test-case Generator) ברמת המערכת (System Level). המחולל מקבל מודל מופשט של המערכת הניבדקת ורשימת מבחנים נדרשת. המודל כולל מידע על ארכיטקטורת המערכת ומידע על  מאפייני בדיקה, כמו למשל כיצד ניתן להגדיל את הסיכוי לאתר באגים. המערכת משלבת את כל המידע כדי לייצר תסריטי בדיקה שנועדו לחשוף טעויות תכנון.

רז ירושלמי המתמחה בפיתוח כלי Rational במעבדת התוכנה של יבמ בישראל זכה בפרס Best of IBM בזכות תרומתו לעסקי יבמ בתחום הרכב, באמצעות פיתוח טכנולוגיות תוכנה  ייחודיות המשמשות כיום בשירותם של יצרני רכב מובילים כמו BMW , Volvo ואחרים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ציוד בדיקה , תוכנה ותכנון אלקטרוני