מאמצי הצלה בצ'יפ-פיסי: פורסמה הזמנה לקבלת הצעות רכישה

10 יולי, 2011

למרות גידול במכירות, יצרנית "המחשבים הרזים" הישראלית לא מצליחה להתגבר על החובות שצברה בשנת המשבר 2008. הנאמן השיג הלוואת גישור מחברת אפסווינג קפיטל אשר תרכוש את השלד הבורסאי של צ'יפ פיסי. בתוך שבועיים תסתיים ההזמנה לקבלת הצעות לרכישת החברה

יצרנית "המחשבים הרזים" הישראלית לא מצליחה להתגבר על החובות שצברה בשנת המשבר 2008. הנאמן השיג הלוואת גישור מתוך תקווה להציל את החברה

נמשכים המאמצים הקדחתניים להצלת חברת צ'יפ פיסי (Chip PC). נותרו עוד שבועיים להזמנה לקבלת הצעות לרכישת החברה, שפורסמו על-ידי הנאמנים ד"ר שלמה נס ואופיר נאור. בסוף השבוע העבירה חברת אפסווינג קפיטל מימון ביניים בהיקף של 3 מיליון שקלים, שיאפשר לחברה לעבוד במתכונת שאינה גרעונית לשלושה חודשים נוספים, בתקווה שעד אז יימצא קונה או פיתרון לחובות החברה.מחשוב ענן מחשב רזה PC אורה מאיר-סופר

בניגוד לידיעה שפורסמה אתמול ב-Techtime, שדרת הניהול בחברה אינה מתחלפת, אלא עוברת לעבודה במתכונת שבה היא מדווחת לנאמנים ולא לדירקטוריון. המנכ"ל צבי ריטרבנד ומנהל הכספים ערן הירש ממשיכים בתפקידם.

המהלכים קשורים למאמצי ההבראה הקדחתניים המתבצעים בחברה, אשר צברה חובות של כ-50 מיליון דולר במהלך המשבר הפיננסי של שנת 2008, ומאז מנסה להתאושש מהם.

חברת צ'יפ פיסי הוקמה בשנת 1999 ועוסקת בפיתוח ואספקת אבזרי קצה המשמשים כתחליף למחשב אישי ומאפשרים הפעלת תשתית המחשוב הארגונית במתכונת ענן (Cloud). התחומים המרכזיים של פעילותה הינם באספקת "מחשבים רזים" (Thin Client) המיוצרים בישראל, ומערכת ניהול תשתיות הענן Xcalibur Global.

שבוע עבודה מקוצר

בשנים 2008-2009 היא נפגעה מהמשבר הפיננסי ונכנסה לתוכנית התייעלות שכללה קיצוץ בהוצאות, הפחתת משכורות ומעבר לשבוע עבודה מקוצר שנמשך עד ינואר 2010. באותה שנה חתמה החברה על מספר הסכמים גדולים, בהם פרוייקט לאספקת מחשבים רזים עבור פרנס טלקום בהיקף של 2.5 מיליון שקל, והסכם לאספקת תשתיות לשירותי ענן במסגרת תוכנית Easy-Office של חברת נטוויז'ן.

אולם למרות שמכירותיה ב-2010 הסתכמו ב-13.5 מיליון דולר (לעומת 9.7 מיליון דולר ב-2009), היא סיימה את השנה בהפסד (בעיקר עקב הוצאות מימון) ורואי החשבון רשמו לה הערת עסק-חי.

העובדים התערבו

בעקבות זאת החברה לא עמדה בהחזר החובות, ומונו לה הנאמנים ד"ר שלמה נס ואופיר נאור. באמצע החודש שעבר החברה השיגה הסכמה של 24 עובדיה והגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לאשר לה לקבל הלוואה של 3.5 מיליון שקל שתאפשר לה לשלם משכורות לעובדים ולהמשיך את פעילותה ל-3 חודשים נוספים, עד להשגת הסכם עם בעלי החובות שיאפשר להמשיך ולהפעילה. במיוחד מדובר בשני לקוחות גדולים מאוד.

בסוף יוני אישר בית המשפט את ההצעה, וקבלת מימון הביניים מחברת אפסווינג קפיטל. החברה הסבירה כי יש סיכוי גדול להציל את החברה, לאור העובדה שמכירותיה ב-2010 צמחו ושכ-50% מלקוחותיה הם לקוחות חוזרים. ההסכם עם אפסווינג כולל רכישת השלד הבורסאי של החברה בתמורת כ-4.8 מיליון שקל, כך שבמידה והחברה תצליח במאמצי ההבראה (או המכירה) – ככל הנראה היא תפעל כחברה פרטית ולא כחברה בורסאית.

 

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , מחשבים ומערכות משובצות , תעשייה ישראלית